| anonim_4396 a întrebat:

sunt Nicoleta. Am 14 si sunt in a 7a (am fost data mai tarziu la scoala). Imi place mult un baiat din 8-a si nu cred ca as face o alegere buna.Nici nu cred ca stie ca exist.Ne uitam insinstent unul la altul si nu stiu ce sa fac il plac de ceva timp. Voi ce ziceti? Cu colegele mele nu pot discuta asa ceva pentru ca sunt nesimtite si au si ele probleme de genul asta.Va rog daca puteti dati-mi un sfat.Multumesc anticipat!big grin

10 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Salut, are dreptate KRYSTYNA incearca sa te imprietenesti cu el, ca dragostea va aparea mai incolo, acum trebuie sa va bucurati ca sunteti tineri si nu aveti probleme de acest gen, si ca in orice domeniu,, pastreaza distanta''

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

DU-te si dai o palma. Apoi: "scuza-ma te-am confundat? Cum ma pot revansa?" laughing
Nu cred ca o sa mearga asta, dar... Cel mai bine e sa-i ceri numerul de telefon, pentru un... proiect, ceva, inventeaza... Oricat de jentata ar fi inventia, conteaza doar sa incepeti sa interactionati.

| covexrobu a răspuns:

Du-te si i-al de maneca si vorbeste cu el. Glumesc cu prima parte. incearca sa te bagi in vorba cu el si vei reusi foarte usor sa il atingi la sufletel big grin

| Christine a răspuns:

Buna :* incearca sa te imprietenesti cu el. Vorbeste lucruri comune ( scoala, muzica ) si adu vorba de dragoste.. dar nu insistent.. si o sa iti dai singura seama daca ii place si lui de tine...winking >big grin

| Christine a răspuns:

Buna :* incearca sa te imprietenesti cu el. Vorbeste lucruri comune ( scoala, muzica ) si adu vorba de dragoste. dar nu insistent. si o sa iti dai singura seama daca ii place si lui de tine...winking >big grin

| malina444 a răspuns:

Pai, ar trebui sa faci rost de id-ul lui sau numarul de telefon. daca esti mai curajoasa, poti sa il ceri chiar tu.si astfel incepeti sa vorbiti, tot felul de banalitati, nu conteaza. apoi totul va merge de la sine>:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar trebui sa-i spui ce simti, simte si el la fel k u, bine.nu, iarasi bine, dar macar stii deja si nu te mai chinui gandindu-te daca ai facut o alegere buna sau nu.as nu o sa te gandesti ce-ar fi fost daca...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer trec prin acelasi lucru am incercat tot ceea ce scrie mai jos insael se intoarce si faca avansuri alteia! oricum am renuntat la idee si deja marea love s-a spulberat...big grin

| sweetgirl_8376 a răspuns:

Buna, incerca sa-i spui ce simti, poate e prea timid sa-ti spun el...cine stie poate simte la fel k uhappy daca nu, mai bine.asa nu te mai chinui gandindu-te daca ai facut o alegere buna sau nu.si cel mai important nu o sa te uiti in urma si o sa spui, poate era mai bine daca il intrebam, asa ai sa fii impacata cu u insuti, parerea meabig grin

| aryna a răspuns:

Buna si eu am avut probleme de genul asta cand eram a 7 acum sunt a 8laughing) incearca sa il bagi u in seama in calitate de colegi de scoala apoi deveniti pr si asa mai departe...problema cu colegele eu zic sa nu le spui deoarece pot merge cu barfa prin sc si te faci de ras:* bye.