| anonim_4396 a întrebat:

E trist.Multi adolescenti/copii din ziua de azi nu mai fac diferenta dintre sf si realitate.Multi au inceput sa spuna niste ineptii cat casa.Filmele/desenele animate nu sunt realitate, WAKE UP! Ce putem face sa oprim acest fenomen?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să ne implicăm mai mult în educația lor, asta trebuie făcut în societatea actuală care este foarte toxică.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Asa e cu modernitatea,vericule, lasa-i pe kinderi sa fie cu capul in nori si sa viseze, lasa-i sa se uite la desene...

Vreau sa vopsesc matele si cainii vecinului
Slujesc pe Satana si vreau sa dau un barbut cu el
Maine noapte dau foc la biserica
Visez la orgii si penetrari duble
Ma consider supererou
Fac pe Dumnezeu de fiecare data cand am ocazia
Impusc tiganii mai ceva ca la CS
Eviscerez oameni la comanda

| Dominicc a răspuns:

Gresit! adolescentii fac diferente si sunt mult mai diferiti fata de cum eram noi. in timpul ala al. adolescentei.

Internetul face minuni, Televizorul prosteste lumea in ultimul hal, desenele au tenta pornografica, Fiecare program pentru copii e facut in asa fel incat sa atraga si safie cat mai vazut.

Majoritatea copiilor sunt obsedati de tv. desene. smd. Ca urmare de acolo ei isi iau un anumit limbaj al programului de il urmaresc, sau anumite schimbari de comportament. sau fapte.
De ex. ca iti imagineaza ca un covor poate zbura. si de aici incep 1000 de intrebari catre parinti puse de copii. sau chiar copii incep sa povesteasca. sau sa vorbeasca singuri cu ei insusi sau cu. prietenul lor imaginar care si-l fac crezand ca realitatea e impartita in 2. Ei si. eu!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Jelli o fetita a vorbit in continuu timp de 3ore.nu puteam pleca din acel loc deoarece eram in tren...crede'ma...pana la urma i'am zis. vorbea continuu despre toate prostiile si lucrurile inexistente din mintea ei

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

XJelliSkittles 8ani.parca bause cianura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt copii, nu realizeaza, lasa-i sa isi traiasca si ei copilaria!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copii nu se educa in casa, se educa afara ca sa nu primeasca o educatie gresita de afara. Trebuie invatati ce e bine si ce e rau. Ce e rusinea si ce este un comportament cuvincios.
Dar ce sa mai zic, sunt unii parinti atat de iresponsabili si indiferenti! Iti dau exemplu din ce am privit eu intr'o seara pe geam, sa iti lasi copilul ca maicata [ cand sti ca e nebuna in adevaratu sens al cuvantului, adica fereste'ma Doamne, da ii zicea la copil intr'o zi sa nu se mai uite dupa curu meu, copilul avand 3 ani ] si bunicasa tacanita lasa copilul sa alerge si sa arunce cu pietre in animale. Doamne sfinte, daca asta e educatie oh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani avea fetita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@AnnaFunkyGirl, stiu senzatia laughing. Numai ca eu nu eram in tren, ci am fost nevoita sa stau tot cu un copil din asta vreo saptamana. hmm parca ti-am zis, am uitat. El nu sta la mine, si abia m-am putut abtine sa ii spun ca Mosul nu exista si ca ce e in desene, acolo ramane si nu se transpune in viata reala. Sunt prea mici sa inteleaga, pe unii nu ii duce capul, nu le pasa, sunt educati si imaturi. In fine, puteai sa te scuzi ca aveai ceva de studiat (te prefaceai ca citeai, eventual) si ca acum sa nu te deranjeze, ca vine bau-bau laughing. Asta are si o parte buna pentru ca ii poti pacali mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@AnnaFunkyGirl, crede'ma ca am patit'o si eu. Pur si simplu veneam de la scoala si o copila de nici un metru s-a trezit sa vorbeasca cu mine, de fapt era interogatoriu si daca nu vorbeam cu ea incepea sa tipe frustrated, aolo, mai ceva ca tipa din Orfana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E diferenta intre adolescenti si copii de 8 ani deci nu are rost sa-i bagam in aceiasi oala.

La numa 8 ani e normal sa turuie asa.Tu nu ai fost la fel?

Eu zic ca-i frumos sa crezi in Mosu si toate acele desene animate, nu are rost sa ii strici copilaria la bietu copil ca te doare capu de la turuielile lui.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.eu nu vorbeam cu nimeni, nu aveam prieteni fiindca eram altfel ca toti prostii - cocalarii din parc