| anixxzyc a întrebat:

E un baiat de maxim 12 ani, nici atat, care nu ma lasa in pace, adica isi face o gramada de conturi de insta si imi da mesaje, ma spameaza si e stalker pe mine mai mult sau mai putin. Nu imi e frica de el vreau doar sa imi ziceti metode sa scap de el.

Răspuns Câştigător
| pentesterintimpuliber a răspuns:

Poti sa-i zici ca ai un unchi care lucreaza la Politia Cibernetica, SRI, si daca-ti mai trimite mesaje, o sa intrii cu mascatii peste el in intunericul cotetului din care iti da mesaje

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu: il blochezi pe conturile vechi si nu mai accepti prietenia lui, cand isi face conturi noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, il ignori. Daca nu dai apa la moara nebunilor, ei se plictisesc si se duc la altcineva.

| SociopatuI a răspuns:

Da-i un pumn in mecla cand il prinzi pe strada, sau spune-i lui tac-tu ca sa-i dea el armaghedonul.

| Chetniks1945 a răspuns:

Fura-i netul

| Imacerealkiller a răspuns:

Ai putea sa ii dai block de pe conturile lui initial cat si pe cele false care sunt facute doar pentru spam. Poti sa dai report, dar mai incolo nu cred ca se poate face ceva sad

E ghinion ca te-a ales pe tine! Putea sa aleaga pe altcineva! Sau de fapt pe nimeni acesti copii nu ar trebui sa existe pe net... dar uite ca avem sad