| eueu_6070 a întrebat:

E un baiat p carel plac; eu nu stiu ce simte deoarece nici nu stiu daca stie cum ma cheama si nu stiu ce sa fac...il vad din douan doua zile si nu stiu ce sa fac, cum sa procedez? ma ajutati? P. S.:nu-s foarte tupeista incat sa-i spun asta in fata si nu stiu ce sa cred; dau ditamai FUNDOIUL daca imi dati un raspuns care sa functioneze... o alta chestie rea e la mine pentru ca am un frate, e prieten cu baiatul acela, dar eu nu ma inteleg chiar deloc bine cu fratemiu si mi-as dori sa fie ceva care sa nu stie el si nici parintii mei; complicat nu? funaaaa:X:*happy

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Tipic adolescentin!
E simplu. Trebuie sa vb cu el, altfel nu se poate, daca zici ca nu ai curaj sa ii zici in fata pe mess, faci rost de id lui, mesaj pe facebokk, hi5, mesaj pe tel sau sa ii zici la telefon (sa vb), dar cel mai bine si sigur e sa ii zici in fata: te duci la el si ii zici ca iti place de el la nebunie sau ca il iubesti privindul in ochii ca sa arati ca sentimeltele tale sunt sincere. Daca asta trebuie facut un pic mai incolo, daca tu zici ca nu te cunoaste persoanl, doar din privire trebuie mai intaii sa "va cunoasteti", sa vb, sa deventiti prieteni nu neaparat f apropiati si apoi sa actionezi, asta dupa cateva zile in care v-ati cunoscut, ati vb, si tot asa... Daca ese totul bine si sunteti intr-o relatie ii spui ca sa nu afle fratele taul de ce se intampla intre voi si ii zici si de ce! Sper ca te-am ajutat! funda?

2 răspunsuri:
| adryutzza13 a răspuns:

Pai. daca e prieten cu fratele tau, inseamna ca are id-ul lui de mess, nu? Cand fratele tau e la calculator, distrage-i atentia cu ceva si poate ii gasesti id-ul. SI dupa cunoaste-l mai bine! Daca arata bine, asta nu inseamna ca e si inteligent! Tocmai dupa poti sa treci la celalalt capitol happy. Poate, dupa ce o sa vorbesti cu el o sa realizezi ca nu iti place de el asa cum credeai. Si daca nu merge cu fratele tau, sigur mai are si el prieteni pe acolo! Succes

| adryutzza13 a răspuns:

Pai... daca e prieten cu fratele tau, inseamna ca are id-ul lui de mess, nu? Cand fratele tau e la calculator, distrage-i atentia cu ceva si poate ii gasesti id-ul. SI dupa cunoaste-l mai bine! Daca arata bine, asta nu inseamna ca e si inteligent! Tocmai dupa poti sa treci la celalalt capitol happy. Poate, dupa ce o sa vorbesti cu el o sa realizezi ca nu iti place de el asa cum credeai. Si daca nu merge cu fratele tau, sigur mai are si el prieteni pe acolo! Succes