| CurcubeuAlbNegru a întrebat:

E un defect sa fi introvertit sau o calitate?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Este doar o caracteristica, ce poate fi privita atat ca un dezavantaj, cat si ca un avantaj in functie de context. Majoritatea considera asta un defect, din cate am observat, nu stiu de ce. Nu toti simt o asa mare nevoie de a socializa sau de a-si impartasi sentimentele. Deci depinde de situatie- uneori poate fi un avantaj, alteori un dezavantaj.

| Awndre a răspuns:

Depinde. Eu consider ca e o calitate...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu cred sa calificam aceasta traire ca pe o calitate.Inseamna sa fi obsedat \preocupat de trairile si sentimentele interioare.Asta te distrage de la perceperea corecta a realitatii din jur, te transforma intr-o persoana egoista, indiferenta la ce se petrece in jur, preocupata numai de nevoile personale.Tu consideri asta o calitate?