| SomeOneVIp a întrebat:

Ei bine, e vorba despre o fata, ea stie ce simt pentru ea(adica o plac foarte mult) si era cat pe'aci sa fiu cu ea (impreuna etc) Dar am avut treburi personale si nu prea am mai reusit sa tin legatura cu ea, si sa vorbesc.Si ea stie ca o plac, si din cate stiu eu, si ea ma place(mi-au spus niste colegi, prieteni etc). Marea problema este ca ea e cu alt baiat, din cate stiu de treaba, Nu stiu ce sa fac, sa o las asa sa plece cu ala(adica sa fie cu el) sau sa incerc sa o re-cuceresc? happy sau dati-mi dvs. niste sfaturi ceva X_x Mersi

6 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Vorbeste cu ea in particular si spune-i cu zambetul pe buze si increzator ca ai avut niste probleme personale si ca de acum te vei dedica doar ei daca doreste sa fie cu tine. Daca iti zice da, felicitari. Daca nu, mai bine incearca sa treci peste... poate il iubeste pe acel baiat si nu mai simte nimic pentru tine. Accepta oricum ar fi si ramaneti prieteni daca e sa nu fiti impreuna. Sarbatori Fericite happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa o recuceresti...insa, daca il iubeste pe tipul cu care iese...slabe sansestraight face
Daca tu crezi ca esti mai bun decat acel baiat, ar trebui sa lupti.
Eu zic sa fii mereu alaturi de ea. Daca nu ca iubit, cel putin ca prieten (amic). Daca se va desparti candva de el, tu sa fii gata sa dai "lovitura"smug In orice caz, daca ea il iubeste, nu e bine sa ii desparti pentru ca i-ai face rau si nu cred ca vrei sa o ranesti...happy
Bafta! kiss

| anameoow a răspuns:

Daca ti se pare ca fata e fericita cu el, las`o sa ramana impreuna.(daca o iubesti, cred ca si tu vrei sa o vezi fericita). Poti sa incerci sa ti legatura cu ea, sa deveniti buni prieteni pentru ca atunci cand se desparte de prietenul actual sa iti spuna.Cand ea e trista si alea alea tu incearca sa o consolezi etc.ca sa isi dea seama ca o iubesti.Probabil asa o sa fiti impreuna.
Sper ca te-am ajutathappy

| EJxJtK a răspuns:

Daca ea te place cu adevarat, mai spune-i ca si tie iti place de ea deoarece ea s-ar putea gandi ca tu, cat ai fost plecat, nu o mai placi, asa ca reaminteste-i.Problema este alta:daca ea si tipul ala au o relatie serioasa si se inteleg foarte bine, ar trebui sa accepti situatia si sa o lasi cu el, insa mai puteti ramane prieteni. Daca ea este abia la inceputul relatiei, incearca sa ii dai de inteles ca o placi si vrei sa fii cu ea.Mult succes!

| SabinaB a răspuns:

Pai ai zis ca te place si ea nu? Atunci de ce e cu un alt baiat? Daca te iubea te astepta oricat... eu zic sa o lasi cu baiatu ila pentru ca poate fata de tine avea o atractie fizica nu iubire...

| SomeOneVIp explică (pentru SabinaB):

Pentru un timp, ea credea ca o evit, dar nu era adv