| raulDDd a întrebat:

Ei bine sunt in clasa a 8-a si vreau sa stiu la liceu ce profile sunt (daca se poate cv fara mate fizica chimie) eu am inteles ca la stiinte-sociale nu se prea face mate sau daca stiti cv usor imi spuneti si mie va rog funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Deci vrei un profil la care nu se face mate.
Bun
la filologie faci mate chimie si fizică până în clasa a 11 -a, iar din a 11-a o să face ''ştiinţe'' care va cuprinde aceste materii într-una singură
Filologia se ocupă cu limbile, deci dacă îţi plac limbile poţi să mergi acolo.
Bun, la ştiinţe sociale se face mate până în clasa a 12-a...
profilul se bazează pe Istorie şi Română, dacă îţi plac materiile astea, dă-i bătaie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Filologie nu cred ca se face mate se face romana istorie limbi straine

| Bubbleee98 a răspuns:

Daca te pricepi la tesen ai putea in cerca liceul tonitza

| Bubbleee98 a răspuns:

Desen* scuze pentru greseala