| coadadematura a întrebat:

Daca intru la liceu pe profil uman la stiinte umane pot sa ma fac politist?
Sunt clasa a 8-a si nu stiu pe ce profile sa ma duc pentru a fi ce vreau.

P.S sunt praf la mate, chimie si fizica

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te duci la academie sa te faci politist, n-are treaba liceul. Dar te ajuta mai mult filologia ca dai admitere si la engleza si la istorie iar pe astea se pune accentul la filo. La stiinte sociale se pune mai putin accentul pe limba straina.

| coadadematura explică (pentru Adry05):

Da dar la filologie din cate am inteles se da bacul la latina si acolo e fff nasol

| Adry05 a răspuns (pentru coadadematura):

De unde naiba ai auzit asa ceva? Ia trimite-mi si mie un subiect de bac la latina ca parca ma plictisesc asa.
Nu dai bacul la latina, dai o amarata de teza care e egala cu 0 si de cele mai multe ori profii de latina n-au niciun chef sa invete latina o clasa de copii dezinteresati deci ori faceti si va da la un nivel foarte jos ori nu faceti nimic. Si la orice profil e o materie nasoala, cu atitudinea asta nu te mai duci la niciun profil

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca intri la uman la stiinte sociale da te poti face politist.

| asperger3 a răspuns:

Mergi pe orice profil dar fereste-te de uman ca nu ai nicio specializare! Indiferent de profil poti fi doctor, inginer, avocat, etc
Profa din gimnaziu de romana era prietena cu purtatoarea de cuvant a Politiei judetului Olt si am intelesc ca dumneaei a facut liceul la profil textil

| CarBitBTC a răspuns:

Află cine este Satan, Diavolul.

https://www.seruah.com/cine-este-satan.html

| alexcuamare123 a răspuns (pentru CarBitBTC):

Afla tu varule ca eu prefer sa dorm?