| Body666 a întrebat:

Eram pe olx si am vb cu un om sa dau un cod de xbox la schimb si i-am dat codul meu si nu stiu de ce nu i-a mers si dupa mi-a zis ca i-am dat țeapă ca se duce la poliție etc. Mentionez ca nu aveam nr in anunț si nici la cont, are ce sa faca, daca eu sunt nevinovat?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai esti vinovat, odata ce i-ai vandut ceva fara codul necesar.
Daca tu ai dat anuntul si el are imagini cu postarea ta, sau cu convorbirea cu tine, in care tu ii vindeai codul, el le poate printa si duce la Polite sa dovedeasca ca l-ai inselat.

| Body666 explică (pentru Violleta2022):

Nu i-am vandut nimic i-am dat decat codul meu el pe al lui nu la dat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Body666):

Deci a fost un schimb unde terebuia sa va dati unul altuia cate un cod, iar al tau nu a mers.
Desi, este posibil ca el sa-l fii folosit si te minta ca nu merge, odata ce nu ti-a dat niciodata codul lui, cum ar fi trebuit.
Tu poti folosii acel cod?

In orice caz, odata ce a fost doar un schimb si el nu ti-a dat nimic, el este intr-o situatie mai rea ca tine, ca dovedeste inselatoria.
Ru ai dovada ca i-ai dat codul, el nu are nici o dovada.
Asadar, la o posibila confruntare cu politia, el este cel care are de platit daune, ca el nu si-a tinut partea de promisiune.

In orice caz, ca asta sunt mii de care inseala. sa te inveti minte si sa nu mai faci schimburi niciodata.
Asa ceva oricum nu se face! Fiecare sa-si cumpere jocul si sa-si vada de ce a platit, ca riscati sa fiti inselati, cum ai fost tu.

| Sofer a răspuns:

Pai ce sa facă? Nimic.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai tu ce i-ai dat la schimb ca nu am inteles

| AlleXuSS a răspuns:

De ce nu-ti verifici tu propriul cod inainte de al vinde pe olx nu stiu. il poti verifica foarte usor pe https://redeem.microsoft.com/? wa=wsignin1.0 fara a-i da redeem. daca cod-ul care i l-ai trimis omului era copiat de tine gresit sau era gresit de catre automat puteai sa scapi de chestia asta doar verificand-ul fara sa-i dai "Redeem"
Salutare alta data cand mai faci prostii verifica inainte de a vinde!