| ady4love2011 a întrebat:

Este bine sa te combini cu persoane cunoscute de pe Internet? Este intrebarea pe care si-o pun aproape toti tinerii care sunt singuri si isi cauta perechea. As vrea sa evidentiez 2 aspecte negative ale Internetului:

1) Pe messenger defectele( cum ar fi timiditatea) sunt mult diminuate, sau chiar dispar. De cele mai multe ori, persoanele cu care vb pe mess, nu vor sa se intilneasca cu tine in realitate. Nu s-ar descurca la o discutie face to face cu tine. Vei ajunge doar un amic din lista lor de mess( IM BUDDY).

2) Facebook-ul este o iluzie. Am cunoscut o fata, care pe avea niste poze pe facebook, modificate cu photoshop. Dar in realitate era urita si cu cosuri pe fata. Sau am mai cunoscut o fata care era foarte draguta in poze, dar in viata reala era foarte timida. Si prefera sa se ascunda in spatele chat-ului. Nu doreste o intilnire face to face.

Concluzie: E bine sa eviti facebook si chat-urile. Mai bine pui ochii pe o fata in viata reala si incerci sa o seduci.

2 răspunsuri:
| Barbie15 a răspuns:

Eu am fost cu un baiat pe mess. fara sa-l vad. si da. e ciudat. pentru ca nu sti ce ii poate pielea. unii sunt buni, dar altii sunt cu totul diferiti in realitate. totusi, e bine sa fi cu cineva care sa-l vezi mai intai.laughing

| ady4love2011 explică:

Bine... poti sa il vezi in webcam, inainte sa il intilnesti. Si tot nu stii ce fel de om e.