| RAY a întrebat:

De cateva zile am intrat pe un chat acolo am vorbit cu persoane care nu le voi cunoaste in viata mea,cei de acolo au o viata intensa dusmani frati,surori,iubite virtual niciodata nu sau cunoscut real,intra ca sa se ascunda de realitate, intrebarea e ce castigi ca vorbesti cu o persoana care nu o vei cunoaste niciodata? se merita sa vorbesti cu astfel de persoane nu e mai bine sa vorbesti real sasi traiesti viata real?

Răspuns Câştigător
| AlxMro a răspuns:

Ei doar asa isi pot exprima anumite sentimente, fiind incapabili de a le experimenta(sentimentele) in viata reala. Frica de cunoastere, lipsa increderii in sine si a curajului ( ei, practic nu pot spune buna ziua zambind si privind in ochii persoanei respective ) sunt motivele pentru care acesti oameni se refugiaza cu totul intr-o lume virtuala unde se pot simti in largul lor.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merita pentru ca mai zici un of cateodata si te face sa te simti bine.

| RAY explică:

Dar nu toata zua sa stai pe chat

| fadnox a răspuns:

1)ba da, poti avea de castigat
2)nu, si in realitate poti trai in minciuna, in fatarnicie, sub masca unui fel de a fi pe care nu-l poti atinge, insa poti sa te pacalesti sau sa-i pacalesti pe altii, dincoace chiar poarta denumirea de virtual, ce rost mai are...

| RAY explică (pentru fadnox):

Ce castigi ce anume?

| fadnox a răspuns (pentru RAY):

Depinde de fiecare, pentru unii conteaza o conversatie, un schimb de cuvinte fie si in modul asta

| RAY explică (pentru fadnox):

De acord,dar nu transforma viata ta reala in una virtuala, frati, surori, dusmani, iubite sa fim seriosi