| bogdanme889 a întrebat:

Este legal sa intri pe deep web? Daca da,cum o pot face? Fara videouri, explicat in scris

Răspuns Câştigător
| iron86 a răspuns:

Legal sa te uiti sa intri pe acolo da, dar sa nu cumperi sau sa faci ceva ilegal.
primul pas
1.Download browser-ul TOR.
2.Cauti program de schimbat IP si il schimbi.
3.Intri pe site, iei keyloger, pierzi datele, facebook tot, se folosesc se mesajele tale, te hartuiesc, iti distrug viata, iar dupa iti rad in fata si public toate intimitatile tale pe site-ul lor.
Sfat:Nu intra daca vrei ca viata ta sa se schimbe radical!

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Legal da, dar sunt monitorizate de organizatii guvernamentale majoritatea siteurilor de acolo.Deci sa nu te mire daca te trezesti cu ei pe la usa.

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca ai pus o asemenea intrebare, mai bine nu intri acolo. E periculos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine stai chill.Cel mai bun sfat.

| DryIce a răspuns:

Scrii www.yahoo.com si trimiti un email. Gata ai intrat in deep web lvl 3. E perfect legal. Cat despre celelalte nivele e mai delicat. Daca intrii ilegal in cele cu parola, cele din nivelul 4b poti ajunge la inchisoare. De la nivelul 4 in jos se acceseaza cu browser special/specific. Gen tor, gen freenet bowser, gen i2p browser. Toate constau in gateway-ul potrivit. Toate sunt un gateway. Un redirect. Si daca intrii pe siteuri de toren*e intrii in deep web lvl 2. Se zice ca nivelul 2 (nivelul piratilor) e ilegal dar multi il folosesc. Nivelul 3 e cu redirectionari. Nivelul 4 e acces instant, gen tor.

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Sau gresesc si piratii sunt nivelul 3, nivelul 2 constau blogurile. Oricum ceva de genu. Fiecare interpreteaza cum vrea. Nu e o regula.

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Fa-ti si tu reteaua ta, ia un pc cu linux, fa niste siteuri si baga un cablu de net in pc. Siteurile nu le anexa la google si gata ai server de deep web lvl 4b. Se acceseaza cu anumit gateway. Ba nu asa vine lvl 3 ca ai isp care vede ip-ul. Sa faci de lvl 4b trebuie sa iei net direct de la sursa, de la cablurile de sub mare, conectare directa la internet. Stii cablurile ce merg pe sub oceane si mari sa conecteze lumea. Si nu e prin satelit netul, satelitii nu exista. Totul e prin cabluri.