| mirelgmm a întrebat:

Este o fata la mine in clasa de care imi place.doar problema e ca ei ii place de un baiat din alta clasa mai mare, el nu o baga pe ea in seama si oare are rost sa sper ca pot fi cu ea daca ea place pe acel baiat dar cu toate ca el nu se baga? ce spuneti?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prietene, cine nu risca, nu castiga.Asta e de cand lumeawhistling
Nu te astepta ca destinul sa ti-o scoata in cale pe printesa ca fie vorba intre noi, e posibil sa ramai cu asteptatul
Poate vei fi refuzat. Te va durea, dar iti va trece
Poate vei fi cu ea.Vei fi fericit dar candva tot va ve-ti desparti si vei suferi
Vezi, pe orice cale ai merge tot la suferinta ai ajungeoh go on
Diferenta e ca macar ai curajul sa incerci decat sa stai ca un las si sa ti-o sufle altulhappy

| oOoLadyMoOo a răspuns:

Incerca sa ii fi prieten inainte de iubit. happy
Incearca sa o consolezi, si sa-i spui ca tipul respectiv nu e bun pentru ea, ca nu o apreciaza suficient, fi aproape de ea cand sufera de pe urma tipului respectiv, astfel ea isi a da seama ca esti unu tip de treaba, care tine la ea.

Eu ca fata, asa, m-as apropia de un baiat in situatia respectiva, dar nu stiu reactia ei, depinde si ce gen de fata e.happy

Sper ca te-am ajutat si succes cu fata respectiva.

Funda? big grin

| LadyZuza a răspuns:

Speranta moare ultima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baitule trebuie sa stii sa o cuceresti, sa vb cu ea si sai faci cadouri din astea, spune-i cai frumoasa, si fa-i complimente multe multe...trimitei flori... cerei nr de telefon si id-u de mess si pe urma intreab-o elegant si fara sa te grabesti daca vrea sa fiti impreuna (bineinteles cu complimentele de rigoare) si daca iti spune nu, nu te supara mai sunt multe fete pe lumea asta nu se merita sa fi suparat pentru ca viata merge inaintewinkingwinking