| Ana2225 a întrebat:

Este prostie daca ma casatoresc cu un preot? Prietena mea m-a intrebat si nu am stiut sa ii raspund. Mersi

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o prostie, de ce ar fi?
Preotul este un om ca toti ceilalti!
Trebuie in schimb sa fii foarte credincioasa, din punct de vedere religios si sa mergi duminica de duminica la biserica, sa stai la toata slujba si sa nu pacatuiesti cu gandul, fapta sau vorba.

| Drimmero a răspuns:

Preotul nu-i tot om? Trebuie sa te lasi influentata de altii?

| T0T a răspuns:

Nu este o prostie. Unii preoți sunt foarte ok. În primul rând depinde de el ca om, nu prea are importanță așa mare dacă e preot.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu fata mea. O sa fi coana preoteasa si o sa mananci doar copane. Bravo tie!

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Florentina9210):

Si anafura cu coliva!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Sa imi aduci si mie. Apropo, preotul asta nu are si un frate? Ziceam si eu. laughing

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Florentina9210):

laughing

| Divy a răspuns:

Chiar contează opinia celorlalți?
Unele fete se căsătoresc cu moși, altele cu scunzi, șa
Contează ce crezi tu și numai tu, că nu ei vor sta lângă el, ci tu vei sta contează omul și cum te înțelegi cu el.

| GreenVoid a răspuns:

Daca vrei sa fii preoteasa.laughingDepinde de tine si de convingerile tale regilioase cred...

| Tpuist a răspuns:

Depinde cât de religioasă ești.