| littlegirl07 a întrebat:

Eu am 14 ani, iar in vara asta vreau sa merg in Spania(Madrid). As putea sa calatoresc singura cu avionul? Acolo o sa ma astepte cineva, dar de ce acte ar fi nevoie?

Răspuns Câştigător
| marycroitor a răspuns:

În cazul în care tânărul nu zboară sub supravegherea unei persoane adulte, de regulă nu există posibilitatea efectuării unei călătorii care necesită înnoptarea, deoarece niciun hotel nu permite cazarea unui minor neînsoţit.
Pentru tinerii care călătoresc singuri, uneori companiile aeriene permit utilizarea procedurii Meet and Assist (MAAS) – ce presupune ca minorul să fie asistat de un angajat al operatorului la tranzit, la recepţia bagajului etc.
http://www.esky.ro/......cu-avionul