| Damian4606 a întrebat:

Am 16 ani jumate si la vara vreau sa calatoresc in Spania la Madrid la niste rude cu avionul. Parintii nu pot veni!Stiti cumva daca se poate? am auzit ca cei de la blue air permit cu o procura sau ceva asemanator . Va rog cine stie sa raspunda !

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate. Parintii trebuie sa dea o declaratie, autentificata la notar, ca sunt de acord cu plecarea ta in Spania si indica drept insotitor personalul de bord de la compania aviatica. Numai bine!