| minioni a întrebat:

Eu am parul saten...nu m-am vopsit niciodata...dar as vrea la varfuri sa ma fac un blond aprins, cam cum era sau este Antonia! Cu ce m-as putea face? Dau funta big grin

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Trebuie sa te decolorezi, cu pudra decoloranta sau cu apa oxigenata, amandoua merg pe acelasi principiu, arderea parului pana la decolorare.
Cu o vopsea blonda nu o sa mearga pentru ca nu prinde pe parul tau, parul pentru a fi blond, trebuie decolorant mai intai si apoi vopsit, sau doar decolorat.

| minioni explică (pentru LaLaura):

Si o marca de pudra decoloranta foarte buna? :* :*

| LaLaura a răspuns (pentru minioni):

Sincer nu stiu, prima si ultima oara cand m-am decolorat ( mi-am facut suvite) afost acum 8 ani, si am cumparat pudra de la un magazin care aveau vopsea de par si am intrebat acolo ce este mai bun.

| minioni explică (pentru LaLaura):

Dar daca ma decolorez si pe urma imi dau cu vopsea blonda, mi-ar iesi? happy

| LaLaura a răspuns (pentru minioni):

Da, iti iese, dar iti iese si doar cu decolorant, decolorantul arde parul pana il deschide, cu cat stai mai mult cu el in par cu atat se deschide mai tare dar si se arde mai tare. Daca il decolorezi si apoi il vopsesti in dublu arzi, s-ar putea sa nu mai ai apoi fire sanatoase ci doar arse.

| minioni explică (pentru LaLaura):

Ok,multumesc mult :* :*

| LaLaura a răspuns (pentru minioni):

Nu ai pentru ce, si eu iti multumesc!

8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Cine e Antonia?

| Roxanaaaaaaaaa a răspuns:

Poți sa te decolorezi sau sa te vopsești. Bafta! happy