| LanguageMaster a întrebat:

Eu am trimis pe FACEBOOK niște cereri de prietenie acum vreo săptămână, dar nici azi nu mi-a fost aprobată sau respinsă niciuna din ele.
Cum se explică asta?

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

1 Nu s-au mai logat pe Facebook
.2. Poate că nu te cunosc si nu sunt hotărâti dacă trebuie să le aprobe, ori să le respingă (sunt în asteptare).
Un sfat: schimbă poza de profilhee hee
3. În urmă cu ceva timp, numărul cererilor de prietenie rămase "în asteptare" sau "respinse" se adăugau la numarul urmăritorilor (unii, incă nu stiu că s-a renunțat la acest procedeu de obtinere a urmaritorilor)

| Catrice a răspuns (pentru floresdemayo):

Și atunci nu ajungeau la urmăriri imediat, mie abia după un nr de prieteni și timp pe Facebook mi s-a întâmplat

| floresdemayo a răspuns (pentru Catrice):

La mine, intrau automat la urmaritori, dacă ii stergeam sau le ignoram cererile, chiar daca aveam doar cativa in lista de prieteni.

| Catrice a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu știu ca după vreo 6 luni abia primisem notificare ca X a început sa te urmărească și același X era și la cereri, nu mai știu dacă e legat de nr de prieteni sau nu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Personal,sunt mai selectiva in cea ce priveste cererile de o prietenie pe FB!
-Daca ii cunosc si viata reala (preferabil)
sau daca am ceva in comun ( gen ne-am cunoscut pe situri, grupuri de bucatareala)

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu daca nu cunosc persoana nu ii dau nici accept si nici nu resping. Probabil asa e si la tine...

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai probabil ori le-au văzut și nu vor sa dea accept sau refuz și le lasă așa, ori nu au mai intrat pe Facebook sa vadă.

| Tudy000 a răspuns:

Nu vor persoanele sa accepte, simplu, incearca cu cineva live sa-i dai tu cerere si el sa accepte, daca nu merge e un bug pe undeva poate ai primit mute de la FB si pana nu se termina perioada nu poti face nimic pe Facebook decat sa te uiti la chestii.

| Beleaua69 a răspuns:

Maine poimane vom deveni si mai lenesi incat o sa cumparam aparte care sa ne mestice mancarea...
Pe bune?, poti prin scuturare si manual sa iei scamele restul sunt impresii, primeam de la chinezi in pachete aparate simple (nu electrice sau ce mai sunt alea mai scumpe) pe gratis si le aruncam