| Andreedaria99 a întrebat:

Am greșit foarte mult fața de un baiat cu care am avut o relație de 1 an și jumătate, in sensul ca l-am mințit cu multe și le-a descoperit pe rând singur. Ultima i-a pus capac și a zis ca pune stop și ca nu ne mai impacam niciodată. Nu l-am mințit cu lucruri grave, chestii mici dar care pe el îl deranjeaza, nu l-am înșelat niciodată dar el a ajuns sa nu mai aiba încredere in mine deloc și spune ca am mințit de prea multe ori și nu ar putea sa ma mai creadă vreodată. A șters tot din telefon cu mine, aveam sute de poze împreuna, a șters conversații și absolut tot, m-a blocat peste tot și nu ar fi făcut niciodată chestia asta dacă nu era sigur și decis ca nu ne mai impacam. Suntem despărțiți de aproape 1 luna. Știu sigur ca ma iubește, dar cred ca acum s-a terminat tot... îmi este foarte frica sa nu inceapa o relație cu altcineva si sa ajungă sa o iubească. Eu încă am o mică speranța ca ne vom împăca, ce pot face sa nu îl pierd? Nu pot accepta despărțirea, îl iubesc prea mult și nu pot accepta ca s-a terminat sad

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai ai oportunitati la el, s-a cam saturat de povesti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar relație înafara Internetului ați avut? Căci aceea este mai importantă, mai de valoare. Dacă l-ai putea întâlni înafara Internetului, ai putea să schimbi situația.

| Andreedaria99 explică (pentru sadrian46):

Da, relația noastră a fost in realitate nu pe internet.

| sadrian46 a răspuns (pentru Andreedaria99):

Fiecare munciună are o motivație, înafară de micinoșii patologici. Caută să te întâlnești pentru o explicație.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca nu se mai impaca cu tine... clar o sa aiba o relatie cu altcineva.

Ce poti tu sa faci ar fi sa incerci sa ii dai un mesaj si sa te asiguri ca ajunge la el in care sa ii spui exact ce simti si poate iti mai da o sansa (in care ar trebui sa nu mai faci asa) sau sa astepti si timpul o sa te ajute sa il uiti.

| Andreeush a răspuns:

Dacă l-ai fi iubit cum spui nu l-ai fi mințit.

| ShaOfHatred a răspuns:

Well, ți-ai făcut-o cu mâna ta. Cine face un lucru o dată, îl face și a doua oară. Și de la o minciună mică, se poate ajunge la lucruri mult mai grave.
Eu zic să accepți despărțirea și să treci peste. Învață din greșeli și nu le mai repeta.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu! "Nu l-am mințit cu lucruri grave, chestii mici dar care pe el îl deranjeaza". At least tot ai mintit, iar minciuna are picioare scurte. Baiat ca el este si mama, mama nu tolereaza minciuna si pana la si cele mai mici amanunte, ea afla sau isi da seama deoarece am mintit-o cu scoala din a 4-a pana intr-a 8 a cand am ajuns sa invat pe ultima sute de metri, intr-o saptamana inainte de examen.

Eu i-am recastigat increderea incepand sa-i spun adevarul. Adevarul este pe jumatate iertat. Altcumva n-ai cum sa faci sa i recastigi increderea. Daca el nu mai vrea, nu mai vrea. Nu inseamna nu. Sa-ti fie invatatura de minte si sper sa fi castigat ceva experienta dupa urma acestei relatii.

| Cosmin89321 a răspuns:

Eu nu sunt un psiholog de relatii, cupidon sau ce dracu e ala, dar in locul tau, mi-as cere iertare intr-un mod smecher si i-as mai cere o sansa. Zi-i ca aveai probleme cu mintitul de care nu erai 100% constienta, nu se va mai repeta si instaleaza o aplicatie cu care sa iti vada el locatia nonstop daca chiar e nevoie. Daca iese asta presupun ca veti fi si mai apropiati dupa.

| M2gd2R a răspuns:

Ce motive ai fi avut sa continui sa-l minti, stiind ca pe el il deranjeaza chiar si lucrurile mici? Cu ce il minteai si de ce?
Mi se pare absolut corecta decizia lui, pana la urma in ala 1 an jumate el te-a tot iertat, iar fiindca te ierta, tu tot minteai.