| dan_2834 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred... Oare exista vreo persoana in care pot avea incredere cu adevarat? Prieteni/prietene adevarati nu am.In parinti stiu ca nu pot avea incredere si ca nu pot discuta orice cu acestia.Am prieten, dar nu mai stiu ce sa cred.Am avut incredere foarte mare in el, pana am vazut ca ma minte.Nu era nimic important, insa acest lucru m-a facut sa am indoieli.Nu stiu ce sa zic sau ce sa cred.Imi e teama sa mai am incredere 100% in cineva.Cred ca nici in mine nu mai am increderea care am avut-o odata.Imi e teama sa nu sufarsad. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Aceasta nesiguranta e cauza faptului ca ma simt singura? Credeti ca ma poate intelege cineva? Credeti ca poate tine cineva la mine cu adevarat? ati mai fost pusi intr-o situatie asemanatoare?

3 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Fiecare persoana trece la un moment dat in viata prin ceea ce treci tu.
De ce in parinti nu poti avea incredere? Ei sunt cei care te-au crescut, datorita lor existi, ar trebui sa fie intre voi mai multa comunicare. Poate sunt ei mai de "moda veche" si de aceea.In acest caz, incearca tu sa te apropii de ei mai mult.
In ceea ce priveste frica ta de suferinta, nu ai cum sa nu suferi in viata.Suferinta face parte din existenta noastra,si pana la urma din ea invatam lectii, stim ce am gresit si ce putem face sa nu mai comitem aceleasi greseli.
Fara suferinta, nu am stii ce inseamna fericirea.

Sigur ca poate tine cineva la tine.Niciodata nu esti singura,sa stii.
Apeleaza la un psiholog, daca vrei, pentru a te lamuri care este problema si cum o poti rezolva.happy

| katty_6203 a răspuns:

Da,exista Cineva care tine cu adevarat la tine. Bunul Dumnezeu care te vegheaza in permanenta.In El poti avea si nadejde si incredere caci e singurul care te poate intelege asa cum nimeni niciodata nu va puteahappy

| andrythebest a răspuns:

Du-te pana la psiholog pana nu dai in depresie! Serios vorbesc, nu-i o gluma!