| muffin94 a întrebat:

Eu si cea mai buna prietena a mea suntem foarte diferite si totusi suntem prietene de 3 ani.Problema e ca uneori pur si simplu eu deschid un subiect si ea imi spune "da' ce-mi spui mie toate astea?"...De anul acesta simt ca s-a schimbat.in rau.Merge in fiecare saptamana la mall, la shopping si spune ca e pitipoanca.Cine vrea sa discute cu mine mai pe larg despre aceasta sa-mi trimita mesaj sa-i dau idul meu

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Daca a fost o prietenie de durata intre voi pana acum asta e pentru ca ati avut nevoie una de cealalta. Pentru ca stiati ca prietenii adevarati ii numeri pe degete. Nu conteaza preferintele a doi prieteni atata timp cat ei se inteleg si se respecta. Probabil in ultima vreme ea simte ca nu mai are nevoie de tine. Pana acum diferenta dintre punctele voastre de vedere a fost atenuata de faptul ca va completati. Acum ea simte ca nu mai are nevoie de aceasta completare si te ignora oarecum. Poate nu o face intentionat dar ar fi bine sa ii spui. Astfel iti dai seama daca ea mai merita sa fie prietena ta sau nu.

11 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Te-aş ajuta eu, dar nu prea ştiu cât de mult mă descurc în aşa ceva...deşi e o idioţenie mare.

| juniper a răspuns:

Si eu asa am patit acum doi ani, eram cele mai bune prietene din clasa a 5a, pana cand s-a schimbat in rau, nu mai vroia sa stea cu mine in banca, zicea ca "vrea sa faca ceva schimbat", m-a lasat balta pentru o alta colega care a cam "sarita", iar acum regreta ca nu mai este prietena mea, mai nou de fiecare data cand nu eram de acord cu ea, ma facea "proasta" (scuzati limbajul), ei bine a pierdut prietenia mea care este destul de greu de castigat, odata ce se imprieteneste cineva cu mine, nu-i mai trebuie alt prieten.

| Zâmbărici a răspuns:

Stii cum e vorba aia extremele se atrag...mai bine incearca sa discuti cu ea si atragei atentia ca nimic nu mai e cum era la inceput prietenia voastra poate isi da seama... Daca nu merge, nu mai mertia osteneala a loato pe alte drumuri incearca sa o indrepti arata-i ca esti o prietena buna. Daca refuza sa se indrepte pe moment o sa regrete mai tarziustraight facesad

bye

| Aly07 a răspuns:

Poi poate a vazut ca genul ala de fete e mai remarkt de catre baieti?
Sau poate ca vrea sa te indeparteze?
Potzi sa'mi trm id'ul tau daca vrei si mai vb, eu oriqm iti urez un Crăciun fericit happy

| FoXy a răspuns:

Mai si eu am o prietena si crede`ma ca suntem total opuse dar suntem cele mai bune prietene de 9 ani de zile, si fiecare corecteaza defectul celelaitei.

Pupici:*

| AdeLina a răspuns:

Nu pot da mesaje ca nu am confirmata adresa de email si nu primesc un messaj de ceva vreme.
Am patit si eu ceva de genu. Prietena mea de 3 ani, isi face dintr-o data o noua prietena si practic uita de mine. Asa dintr-o data. Am suferit mult dar am trecut peste si acum regreta ca nu mai suntem ca la inceput dar "odata ce ai rupt firul unei prietenii, chiar daca il legi la loc, nodul ramane"

| dd9em4 a răspuns:

Prietena? nu. Eu cred ca s-a folosit de tine tot timpul asta si vrea sa scape de tine.Incearca sa vorbiti si sa ii spui direct ce te deranjeaza.Intotdeauna exista alte persoane ce iti pot fi prieteni, deci fi sigura ca nu ai sa ramai singura. Sper ca ajutathinking Craciun Fericit!

| Lora_6439 a răspuns:

Ma mir ca dupa toate astea inca o mai numesti "prietena". Nu merita. oh go on Inca n-ai descoperit ce inseamna o prietenie, dar mai tarziu iti vei aduce aminte si si iti vei da seama ca de fapt ce a fost intre voi nu a fost nici 50% prietenie.

| LightBlue a răspuns:

Foarte complicat

nu stiu ce sa zic tongue

sh cele mai bune prietene ale mele se schimba non stop tongue

sh le am de la 5 ani chiar mai de mica thinking

incearca sa vorbesti cu eawinking spune`i ca nu e bine ce face sh daca nu`i pasa de ce spui chiar daca insisti thinking fa`ti alti prieteniwinking

| kUuKii a răspuns:

Acelasi lucru am patit si eu. O saptamana nu am vorbit una cu alta apoi eu m-am dus la ea si ea venea la mine sa discutam.Am vorbit cu ea, i-am explicat ce ma deranjeaza si de atunci ne-am apropiat si mai mult. Suntem prietene de 4 ani. O iubesc si nu pot renunta la ea. vorbim despre ORICE! nu avem secrete una fata de cealalta si suntem putin diferite dar ne ajutam una pe cealalta. Tin la ea si tu incearca sa vorbesti cu ea. sa-i explici ce te deranjeaza. Sa incerci sa petreci mult timp cu ea la cumparaturi, la film si va veti apropia mai mult. vorbiti deschis intre voi si daca tot refuza inseamna ca nu ati este prietena adevarata

| Anabel a răspuns:

Am patit-o si eu. nasoala treaba, iar partea cea mai nasoala e ca tu tii la ea si te doare ce face. Nu incerca sa o schimbi ca nu vei putea. am incercat si eu si nu am reusit. doar las-o, va vedea mai tarziu ce a pierdut :*