| Andrei101010 a întrebat:

Eu si iubita mea lucram.Nu mai ca eu sunt sofer pe tir si ea lucreaza intr-o fabrica de ambalat.Si ridica mereu lucruri grele.Sta cam 10 ore in picioare.Si vine mereu obosita.Si faza e ca se trezeste sa mearga la munca pe la 5:00 si vine acasa la 17:00 si ea mereu imi zice ca nu are timp sa mai faca si mancare.Cel mult pune hainele la spalat si mai sterge praful.In rest mancam uscaciuni.Sau mancare repede de preparat.Si eu ma supar mereu ca vreau mancare gatita.Si ea nu intelege ca eu vand vin vreau sa mananc ca lumea.Ce sa-i fac? Cand vine acasa se tolaneste in pat si gata.Si doar cand are zile libere face mancare atat.

13 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Dar tu nu îți poți face de mâncare singur? Fata muncește și depune efort fizic, nu o întreții tu ca să fie bucătăreasa ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aparent tu ai nevoie de servitoare nu de iubita. Tu de ce nu ii gatesti? Ca aparent munceste mai mult ca tine

| Andrei101010 explică (pentru suntserios):

E pe naiba munceste mai mult ca mine.Si oricum eu nu stiu sa gatesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ea e femei, sta 10 ore in picioare, ridica chestii grele. Tu stai cu curul in scaun 80% din timp si asculti manele... deci cine munceste mai mult?

| Andrei101010 explică (pentru suntserios):

Si eu mai trebuie sa mai descarc si tir-ul...ce mai zici acum?

| suntserios a răspuns (pentru Andrei101010):

Nu iti ia 10 ore, nu stai in picioare si esti barbat... desi te plangi ca o femeie

| peperonies a răspuns:

Pai si tu de ce nu faci mancare?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Păi până la urmă înțelege-o si pe ea că muncește 10 ore. Știu cum e ca si taică-meu e șofer pe tir ( doar ca el e divorțat de maică-mea) si când vine si el ar vrea mâncare gătită dar cine să îi facă? Si acum părerea mea... Dacă vrei sa faci ceva este să fii alături de ea si să încerci să o înțelegi si când mai poti spune-i o vorbă bună si caldă ca să simtă că o apreciezi. Altceva nu știu ce ai putea sa faci. Sau ai putea sa te desparți de ea si să găsești pe alta care ar avea mai mult timp. Acum decizia îți aparține în totalitate.

| Andrei101010 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

De ce dracu as face asta? Eu i-am gasit locul de munca! Avem nevoie de bani!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Andrei101010):

Apăi mă scuzi nene. Nu-i vina mea ca tu nu dai toate detaliile în întrebare. Si la ce te referi ca de ce ai face aia? La faptul că am spus că ai putea să o lasi? Ori la faza cu vorba bună?

| Issabelle6789 a răspuns:

Cat de nesimtit poti sa fii. Daca nu stii sa faci mancare atunci poti imvata.Cand sunteti impreuna o rogi sa te invete.Ar fi bine sa te paraseasca sa vedem dupa aceea ce faci...te rogi de mamica sa faca mancare sau mananci tot uscaciuni? plus cartofi pai si oua ochi :-|