| anonim_4396 a întrebat:

Eu si iubitul meu am avut multe certi in toata relatia noastra dar mereu am trecut peste.De vreo 2 saptamana ne intelegem perfect, iubire maxima.Insa am o nelamurire, nu stiu ce sa cred. El la inceputul relatiei noastre m`a inselat, din cauza ca el avea nevoie de afectiune si de mine iar eu nu i-am oferito, adica nu il bagam in seama mai deloc si a gasit-o in alta parte(asta a fost pe la 2-3 luni de relatie, acum avem 8). Lam iertat ca stiu sincer ca ia parut rau si de atunci nu s-a mai intamplat asa ceva, insa ieri vorbeam mai multe si la un moment dat mi-a spus ca el s`a culcat cu fata cu care m-a inselat.Eu sunt virgina si am vrut ca el sa fie primul dar dupa ce mi-a spus asta, am ramas socata si nas mai putea sa fac dragoste cu el, cand ma gandesc ca la atins fata aceea.nu stiu ce sa fac. P. s El nu mi-a cerut niciodata sa facem sex, dar ma gandesc ca va urma, de fapt trebuia acum sunt ffff confuzacrying

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

În primul rând pluralul de la "ceartă" este "certuri", nu "cerţi". Părerea mea este că... ar trebui fie să mai aştepţi puţin să vezi cum decurge relaţia fie să o închei acum. Dacă nu poţi trece peste faptul că el te-a înşelat... poate ar fi mai bine să închei relaţia.

| xibalba a răspuns:

Niciodata nu mai face prostia sa accepti un baiat dupa ce te-a inselat, mai ales in conditiile in care era implicat in relatia cu tine. Crezi ca te-a inselat din prea multa iubire pentru tine? Nu. Stiu, adevarul doare, dar iti faci rau tie daca mai continui cu aceasta relatie. Acum. nu zic sa te desparti de el, ca poate chiar va iubiti, iar marturisirea lui ca s`a culcat cu alta fata probabil a facut`o din remuscari si pentru ca ar vrea o relatie sincera cu tine, fara minciuni. Insa daca nu mai exista incredere in relatia voastra... sau iubire, nu e tocmai ok. Puteti sa o luati de la inceput, sa aiba rabdare cu tine sa iti recapeti increderea in el, sa iti arate ca te iubeste, dar daca simti ca nu va mai avea relatia niciun viitor si in mai devreme sau mai tarziu tot se va sfarsi... eu zic sa o sfarsesti de acum, pentru ca apoi vei suferi mai mult.

Nu iti incepe viata sexuala cand vrea el, ci cand vrei tu. Daca simti ca nu e timpul, lasa`l sa astepte. Daca te iubeste, va astepta. Sper sa iei decizia corecta. Bafta!

| Ruxy a răspuns:

Chiar crezi ca te merita baiatul asta? DUpa cate ti-a facut...si daca spui ca ati avut si multe certuri...parerea mea e ca ar trebui sa discuti cu el si sa ii spui punctul tau de vedere, ce crezi tu si asa iti vei da seama cat tine la tine si ce vrea de la tine. Sincer...nu cred ca te iubeste atat de mult. Daca te iubea, nu te insela cu alta. Putea sa te astepte, nu? Sunt sigura ca tu meriti pe cineva care sa te iubeasca si care sa te respecte; daca tu crezi ca el poate face asta si crezi ca poti trece peste ce a facut, mergi mai departe alaturi de el!
Ceea ce vreau sa spun, e ca indiferent de raspunsurile pe care le primesti, tu trebuie sa faci ce simti; daca te desparti de el si cand o sa fie prea tarziu realizezi ca e iubirea vietii tale? Sau daca ramai cu el in continuare si o sa faca aceeasi greseala?
Tu decizi ce e mai bine pentru tine!
Bafta multa!

| scufitzaneagra a răspuns:

Daca l.ai iertat ca te. a inselat nu trebuie sa te mai afecteze ca s. a culcat cu ea...treci si peste asta. poate l.au mai atins si altele inainte. astea nu au de ce sa te influienteze pe tine... din cauza faptului ca inca nu ti.ai inceput viata sexuala si el te. a inselat esti confuza... tu esti singura care poti sti daca merita si daca vrei sa faci pasul acesta... daca il iubesti si te iubeste si ai incredere in el poti face pasul...nu te mai gandi la ce a fost...traieste "iubirea asta maxima" de care zici...si daca o faci sa nu iti para rau.si binenteles ai grija mai ales ca e prima data... take care.bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai din moment ce el nu este virgil, cu cine trebuie ca a facut-o, dar sa-ti spuna, nu-i corect, schimba-l, oare cand or invata barbatii ca femeilor nu le place sa le vorbesti de alta femeie!

| enacheedi11 a răspuns:

Eu as zice daca vr sa faci o dragoste cu el mai intai fa niste analize tu si el sa vezi daca are o boala multi baieti sau fete au sid si nu spun si fac dragoste si iei pe urma si tu boala deci te-as zice sa faci dragoste dupa ce te casatoresti atunci e obligatoriu sa faci analize sarut da dar dragoste nu funda?

| Candoi_Corina_1998 a răspuns:

Buna,te inteleg perfect prietenul tau te.a inselat oarecum si din vina ta pentru ca un baiat nu inseala niciodata daca are ce ii trebuie, dar bineinteles ca are si el o mare parte din vine pentru ca daca simtea ca esti rece trebuia sa iti spuna daca nu se simtea confortabil in compania ta va puteati despartii dar nu sa te injunghie pe la spate pentru ca nu ii putea oferi ce isi doreste si stiu ca e foarte greu pentru tine sa accepti pentru ca in adancul sufletului tau tu il iubesti enorm se vede asta de la o posta dar probabil ca sunt multe lucruri care te impiedica sa il faci sa se simta extraordinar dar el daca te-ar fi iubit cu adevarat ar fi trebuit sa stie ca va veni timpul sa faci si pasul urmator pentru a va completa relatia dar nu trebuia sa sara in bratele alteia cand stia foarte bine ca mai esti si tu si dupa sa se astepte sa il ierti fara nicio remuscare si mai mult sa va reluati relatia ca si cum nimic nu s-ar fi intampat. Sfatul meu e sa nu gandesti mereu cu inima ci cu mintea pentru ca o relatie cu un astfel de om nu se poate incheia bine si singuara care va suferi esti tu, sau daca il iubesti chiar atat de mult ii mai poti da o sansa asta numai daca el se schimba si te intelege cu adevatat, asta numai daca tu simti ca regreta fapta si ca incepe sa te iubeasca cum il iubesti si tu pe el.

| Deea_9466 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el si sa va spuneti ce va convine si ce nu.si ca voi 2 sa va schimbati in asa fel incat el sa nu te mai insele.