| anonim_4396 a întrebat:

Eu sufar dupa o fata, e tare naspa parca cerul si pamantul nu ar mai exista pentru mine. In 3 ani parerea mea ar fi trebuit sa uit de ea de tot. Treaba nasoala e ca inca o iubesc la fel de mult ca prima data, am avut relatii cu bunaciuni in 3 ani am schimbat fete, si fete dar de fapt in oricare fata eu o cautam pe ea iar din pacate am frant multe suflete din cauza asta. Nu mai am prieteni, nu mai am energie, nu mai am cheful si iubirea de viata pe care sa o am pana sa ma intalnesc cu ea, mai pe scurt nu mai sunt eu. Am incercat prin tot felul de lucruri sa scap de ea dar nu am reusit nici macar cu o fata, degeaba iesirii cu prieteni, degeaba hobiuri, degeaba tot. Nu mai suport am inceput sa ma cert cu Doamne, Doamne ca nu stiu si nu am nici macar o idee sa stiu ce sa mai fac. Ea s-a schimbat radical fata de atunci probabil din cauza unui prost care nu a fost in stare sa-i spuna ca o iubeste. Nu cred ca mai am sanse sa o recastig, nu imi pasa de textele alea " e prea tarziu", " Daca mai avut, acum nu ma mai ai ", etc... Nopti nedormite, nervi peste nervi, nemancat, neintelegator, prost, zile din ce in ce mai naspa. Frate sunt la pamant ca sa zic asa, am 18 ani si sunt prost nu stiu ce sa fac am ajuns in situatia in care imi dau seama ca o fata care m-a iubit inca o mai face, stiu ca trebuie sa ma duc sa vorbesc cu ea... Frate ma credeti ca eu sunt indrogostit de o fata care bea, ragaie, se baseste, fumeaza, nu stiu ce mai vreau sunt nebun ca sa zic asa. Nu's disperat dupa ea poate mai exagerez dar frate e foarte greu si nu am experienta atat de buna incat sa pot trece peste. Spuneti-mi va rog ce sa fac habar nu am frate ce vreau, cand sunt langa ea nu vreau si nu imi doresc nimic de la ea in schimb nu sunt cu ea nu stiu ce sa mai fac de dorul ei. Faza proasta e ca sta cu mine in oras si ma intalnesc mereu cu ea. Ne-am despartit fara ca unul dintre noi sa spuna ca am pus punct relatiei. Asta ma macina si mai mult nu stiu am vrut sa ma descarc putin imi este inima terminata nu stiu ce as putea sa mai fac ma invinovatesc pe dreptate sau degeaba, Dumnezeu stie ca mai vreau. Oricum vreau sa fim din nou noi sau cel putin sa nu se mai uite in felul asta la mine sau sa-mi vorbeasca in halul asta. Imi e dor de ea si cred ca o iubesc pe cea care a fost ea atunci nu cea care e acum. Toate sunt pe profit in ziua de azi daca gaseste ceva mai bun nu se mai uita inapoi, degeaba iubire, interes, bucurie, timp pierdut numesc eu. Stiu ca trebuie sa ma duc la ea dar ea e prea ingamfata ca sa merite asta. Frate sfaturi va rog frumos. FUNDA! Va rog un sfat.

3 răspunsuri:
| paynehunter a răspuns:

O violezihappy si dupa o bati.Sau invers. Fetelor le plac violenta.Mult noroc!

| OldSoul a răspuns:

Nu-ti bate cap-ul prietene.
Tu trebuie sa-ti spui ca oricum nu ar fi mers relatia cu ea, si asa nu ai de ce sa ai regrete.
Crezi ca daca te gandesti la ea rezolvi ceva? Nu, nu te mai gandi la ea si aia e, alta solutie nu ai.

| b0gd4NNN136 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui ce simti si daca te refuza...aia e.Ramai cu "MANUELA" xD