| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Eu voi da la profilul stiintele naturii(acum sunt cls 8)
Daca ma duc acolo(unde din 30 de elevi, 25 sunt fete) voi avea prietena la sigur?
Adica fetele de acolo isi fac de obicei iubiti de la alte clase, sau doar unele fac asta, iar majoritatea isi aleg partener de clasa?
In prima zi de liceu imi recomandati sa stau langa o fata/un baiat.
Apropo, daca inca nu v-ati dat seama eu sunt baiat.
Si as mai vrea sa spun ca mie in clasele 1-8, dar mai ales in 5-8 mi-a fost extrem de greu sa interactionez cu fete si in ultima vreme(de vreun an) nu prea vorbesc cu niciuna.
As vrea ca la liceu sa fie altcumva.
Ce as putea vorbi cu o fata in prima zi de liceu?

2 răspunsuri:
| ABCD122 a răspuns:

In primul rând trebuie sa iti faci prieteni băieți. Iti recomand ca in prima zi sa stai langa un baiat.
Nu te baga in seama la fiecare fata cu intenția de a flirta. Am avut un coleg care a facut asta...Este ciudat si penibil. Tot ce trebuie sa faci este sa fii sociabil, amuzant si, daca cineva din clasa o sa te placa asa, esti liber sa "agăți" fata respectiva.

Răspuns utilizator avertizat