| Roz a întrebat:

Evreii cred in D-zeu sau in Iisus?

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Buna.
ei cred doar in existenta lui Dumnezeu, considerandu-L pe Iisus un impostor happy

1 răspuns:
| mika a răspuns:

Evreii cred in iudaism. Ei au invatat ca au primit Biblia, Tora, care contine un cod legal si moral ce formeaza baza religiei. Astfel, traditia a fost insotita de o carte, considerata cuvantul lui Dumnezeu, care a fost transmisa impreuna cu traditia de la parinte la copil. mai pe scurt in Dumnezeu.(Elochim, Elocheinu, Adonai) papa :*