| tahrir a întrebat:

Exista tara israel sau palestina voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| jessyka_9063 a răspuns:

Daa exista

4 răspunsuri:
| Tzuc a răspuns:

Dalaughing>>unchiul meu a fost in israel. a zis ca e destul de frumoaswinking

| Silvara a răspuns:

Evident ca exista. Documenteaza-te inainte sa pui intrebari stupide! Pa, pa!

Răspuns utilizator avertizat
| AframyK a răspuns:

Numele de Palestina isi are originea din vechime, de la numele filistenilor, un popor stabilit aici in mil 2 i.Hr.Dupa cum se stie filistenii au fost cuceriti de israeliti mai tarziu.Aici evreii si-au faurit un regat puternic sub Saul I, care a dainuit cateva generatii, dupa care regatul s-a destramat.
In prezent numele de "palestina" este numele unei regiuni numai.