| anonim_4396 a întrebat:

Festivitatea de deschidere a scolii chiar este pe 15 septembrie? In nici o alta tara nu s-a mai pomenit ca scoala sa inceapa sambata. Ce gandaci or avea astia in cap?

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Nu. S-a spus cat se poate de clar: in mod normal scoala si festivitatile de premiere ar fi trebuit sa inceapa pe 15sep., dar din cauza ca aceasta cade intr-o sambata totul se muta pe 17, luni. Si cand zic totul ma refer si la popa si la director si datu cartilor, tot!
Oricum, chiar daca au amanat cu o saptamana inceperea scolii (ceea ce e perfect normal sa se fi intamplat si fara atat tam-tam) ne ia o saptamana de paste -.- Fac si eu schimbari ca sa nu para ca dorm degeaba pe banii nostri.

4 răspunsuri:
| BloxxDaButcher a răspuns:

Din cate stiam eu este pe 17. Parca a spus si la tv. Eh, uite ca este si pe net : http://stirileprotv.ro/......enele.html Mai relaxata?

| anonim_4396 explică (pentru BloxxDaButcher):

Stiam ca festivitatea ( aia cu un eventual popa si pilda aia cu graul si primarul zice doua vorbe ) e pe 15, am citit ieri asta si Ponta declarase, iar cursurile propriu zise incep pe 17...

| mahmy97 a răspuns:

Exact nu e pe 15 e pe 17 luni ca niste oameni normali

| KillMasster a răspuns:

Nu scoala incepe pe 17 septembrie cica ministrul invatamantului, si chiar asa este.
(Funda?)