| DraPraaHaarp a întrebat:

Fete cuminti - asta vor baietii rai, clar

Baieti rai - asta vor fetele-n general

Ce credeti? e adevarat? Argumentati

thx:*

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Maximilian minte cam mult. Daca esti cuminte, se presupune ca ai creier. Daca ai creier, teoretic gandesti. Daca gandesti stii sa faci diferenta dintre un baiat bun si unul rau

| Psihiatra a răspuns:

Nu neaparat.Fiecare cu preferintele individuale. Mie, spe exemplu, imi plac baietii indrazneti(dar nu obraznici, sau rai cum ai spus u), aratosi, si cel mai important, inteligenti. Ce`i drept, multor baieti le plac fetele cuminti, dar sunt si carora le plac cele ca ei, mai rele. Fetelor le plac atat cei cuminti cat si cei rai, daca ar fi sa iau asa, ca un grup. Ce`i drept, sunt in ultima vreme multi rai, si ai de unde alege

| Just4FunHD a răspuns:

Hai ca iti argumentez eu!
Conceptul asta de baieti rai si baieti cuminti nu e ceea ce credem noi.Pentru a intelege mai bine trebuie sa analizezi fetele ci nu sa iti dai tu cu parerea despre fiecare categorie.
Baietii buni sunt in general aceia care ofera un umar pe care fata sa planga, ii asculta toate durerile si incearca sa o alinte, e de acord mai mereu cu ea, insa doar atat. Doar prieten si atat, caci a inceput gresit relatia si nu a stiut cum sa se comporte ca un baiat "rau". In general in astfel de situatie, baiatul bun sufera caci simte ca vrea mai mult decat o simpla prietenie, pe cand fata nu credea vre-odata ca baiatul ar vrea mai mult decat o simpla prietenie.
Baiatul "rau" in schimb este cel care stie sa faca avansuri, care stie sa dea o conotatie sexoala relatiei. Stie cand trebuie sa atinga bratul, cand trebuie sa o faca sa simta emotii mai mari decat cele ale prieteniei. Deseori relatia asta continua si dupa prima intalnire si se ajunge la contactul sexual.
Deci tu daca ai fi fata, ce ti-ai dori mai mult?
Unul "cuminte" sau unul "rau"?