| Nutella123456789 a întrebat:

Fetelor am o problema:
Pana acum m-am facut cu lama pe picioare chiar daca stiu ca nu e cea mai buna metoda dar acum m-am iritat asa ca aseara m-am facut putin cu epilatorul Braun si la fel m-am iritat.Acum ce pot sa fac? Am niste benzi epilatore de la nair dar nu pot sa ma fac cu ele pentru ca sunt iritata tare.

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Inseamna ca ai o piele sensibila. Sa stii ca epilatorul nu este o idee foarte buna pentru o asemenea piele. Te poti face cu creme de-acum. Cat despre problema cu iritatia, dupa epilat, foloseste o crema calmanta dupa ras. O gasesti prin magazine. Cred ca stii ca nu trebuie sa apesi cu lama cand te epilezi. Dar cea mai buna solutie este ori cu crema ori cu benzile.

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Asteapta cateva zile pana iti trece iritatia. Da-te cu o crema hidratanta. Fa-te de acum cu ceara, e cea mai buna metoda. Cu bicul iti cresc fire sub piele si in cateva zile esti iar cu par. La ceara, stai linistita 3 saptamani. Bafta!

| Nutella123456789 explică:

Va multumesc.Am dat funda celei care a raspuns prima dar amandoua raspunsuri sunt de ajutor.