| printz3sa a întrebat:

Fetelor... Fara suparare am si eu o intrebare! Cum va simtiti la menstruatie?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți spun eu că nicio femeie nu se simte excelent într-o astfel de perioadă!
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Foarte urat..., simt ca nici nu ma pot ridica de jos a 2-a zi de mentruatie, cand simt cu curge ahhhx_X nici nu imi mai vine sa ma ridic, simt ca da pe dinfara unoeri dar cand ma duc la bae tamponul aproape intactstraight face, ma simt uda in unele cazuri, fara sa ma fi patat, si am unoeri niste durere ingroazitoare de burta, atat inainte de mentruatie cat si in timpul ei [stiu ce e normal]

| lola a răspuns:

Sunt f irascibila si pusa pe cearta.Inainte sa inceapa ma dor sanii si apoi depinde, sunt dati cand ma doare spatele sau burta si ma simt balonata si sut dati cand nu am nimic.Nu am patit sa ma doara in asa hal incat sa nu ma pot ridica din pat sau sa o dau pe medicamente.

Răspuns utilizator avertizat
| Teodora_6780 a răspuns:

Prima zi trebuie sa iau pastile ca altfel mor de durere. E incomod pentru.ca te simti mereu uda si mai ales e un stres sa nu cumva dz sa te patezi

Conlclz:e najpa rausad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de mine... urasc perioada asta a lunii.cum au zis si celelalte fete si eu am niste dureri f puternice. Simt ca mor at wits' end. Durerile ma tin cam 4 zile din 5-7 ...depinde. Eu evit sa iau pastile deoarece am inteles ca asa menstruatia dureaza mai mult.prefer sa ma intind in pat si sa suport durerile chiar daca imi fac mai mult rau decat sa stiu ca dureaza mai mult. Nu stiu dc dar cand sunt acasa ma doare burta si spatele foarte rau. dar cand sunt la scoala nu am nimiclaughing

| doiny_6719 a răspuns:

O perioada a lunii pe care o detest.Eu sunt foarte irascibila il perioada asta, ma enervez foarte repede si primele 2 zile nu ma dau jos din pat pentru ca ma doare foarte tare burta.

| doiny_6719 a răspuns:

Si inca ceva, da teodora ai dreptate e un stres sa nu te patezi dar ca sa nu te mai simti uda de ce nu incerci sa folosesti ob? Eu folosesc de ceva timp si nu mai am problema asta.Si nici sa nu ma patez daca pe langa ob mai pun si un proteslip.winking