| kanamechidori a întrebat:

Fiica mea este baietoasa...nu ii place sa se macheze, nu poarta decat max. un lant si o bratara, e la karate(a fost 2 ani la dansuri dar nu i-au mai placut si la alt sport nu vrea!), nu poarta rochii sau fuste decat "in zilele ei bune" si ceas de mana nu poarta pentru ca atunci cand alearga sau altceva ii este frica sa nu-i cada. Ce sfat imi dati? Ce sa ii cumpar de ziua de nastere? Implineste 12 ani si nu vrea sa imi spuna mie si tatalui ei ce isi doreste pentru ca spune ca atunci nu ar mai fi cadou surpriza. Am mentionat ca este foarte baietoasa, dar chiar si asa in fiecare seara danseaza in camera ei pe ce stiluri de dans vrea. URGENTA SI DAU FUNDITA PENTRU RASPUNSUL CEL MAI BUN.

Răspuns Câştigător
| carmensytah a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi cu ea in oras, nu neaparat sa-i cumperi cadou, poate reusesti sa-i surprinzi privirea pe ceva anume, asa facea mama cu mine, si eu am fost la fel de baietoasa, sa nu-i cumperi fuste, rochie, tot ce tine de cum se imbraca o adolescenta, iar daca nu reusesti nici asa atunci da-i bani sa-si cumpere singura, asta o stim si noi care am trecut prin adolscenta, ca nu intotdeauna parintii reusesc sa ne cumpere ce am vrea noi, mama imi dadea bani pina la 20 de ani, poti pe linga sa-i cumperi o felicitare, si pentru ca-i place muzica si un cd cu interpretul ei preferat, sper ca am reusit sa-ti dau o idee si sa te ajut, LA MULTI ANI! fiicei tale.

11 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Nu e nimic rau in a fi baietoasa, fa-i cadou niste adidasi, role sau un skateboard daca este baietoasa, crede-ma sunt si imi plac chestiile astea happy

| nobody_9468 a răspuns:

Ohoho... zi mersi ca nu se machiaza, la mine tata nici acum nu s-a resemnat ca ma machiezlaughing

ia'o pe ea la cumparaturi sau ii dai in acea zi anumiti bani si isi cumpara ce dorestebig grin

baftawinking

| spyceygirl a răspuns:

Dar de ce ti se pare baietoasa? las-o sa faca karate, daca asta o pasioneaza...nu este un sport doar pentru baieti, poate nu se simte lejera in rochii sau fuste, ce ai vrea sa poarte pe frigul acetsa, rochii? in plus, este mica, implineste 12 ani, mai are timp sa isi defineasca stilul, si poate ca ai intele s-o tu gresit, poate ca ii place dansul atat timp cat danseaza in camera ei, dar o pasioneaza mai mult karae deoarece acest sport are ceva anume, care atrage atrentia, poate ii place culcura japonezilor intrucat la karate se folosesc cuvinte in japoneza...

de ziua ei de nastere are fi bine sa mergeti impreuna la cumparaturi, si sa ii ucmperi ce ii place ei.de la 12 ani incepe sa se "comnisoreze" si are nevoie de o garderoba noua...
daca vrei sa ii cumperi fara ea, cumpara-i tu ce crezi ca i-ar placea(ca doar e fata ta), o camasa...cu ocazia asta o mai "schimbi ptin dinstilul sport"...

referitor la machiaj, ai vrea sa se macheze la mai putin de 12 ani? mi se pare ceva gresit din partea ta, fata este desteapta si stie sa nu faca asta, ca sa nu ii afecteze tenul pe ma tarziu. poate ca se considera frumoasa si fara machiaj...

acum imi cer scuze pentru "criticile" aduse, intrucat am si eu o varsta frageda, dar am vorbit ca si fum as fi fata ta, din punctul ei de vedere...

bafta!

| DonGiovanni a răspuns:

1. iai un ursulet mareee de plus cu inimioara sau urs imbracat in uniforma de karate (am vazut la carefour)
2. un cd cu muzica.
3. o inimba mare impartita in doua cu o uniforma de karate (cadou) si in partea cealalta, dvs, ea, tatal ei, sau decat ea... scrieti ceva din suflet.

| Pisiii :x a răspuns:

Hei!
Cear ai fi sai dai niste bani...cati iti permiti tu.Si ii zici ca ii dai din inima si sasi cumpere ce vrea pentru ca tie nu ti-a zis. Zii ca o iubesti mult si asta cred ca ajugewinking

Ceau!

| Kate21 a răspuns:

Ai putea sa afli ce fel de genuri de muzica ii plac si sa ii faci un CD cu niste cantece in acel gen pe care sa nu le stie sau. ai zis ca face karate? i-ai un... o uniforma ca a lor.

| Mădălina_2296 a răspuns:

Uite si eu sunt la fel.sunt un pic mai mare blushing
In fine nu suport nici eu fuste si chestii.
Dar oricum de ziua ei.,. un urss maree:X
Ii poti lua ceva legat de sportul pe are il practica, mentionez ca e un sport foarte bun, Ii poti lua un Cd cu muzica pe care o asculta ea, sau lucruri care o pasioneaza

:*
O seara buna

M a d Uhappy

| madalina_8123 a răspuns:

Ati putea sa mergeti impreuna la un film la cinema (un film pentru varsta ei), sa ii cumparati un tort personalizat (cu poza ei pe el) si sa sarbatoriti cu sampanie pentru. copii, sa ii cumparati o carte buna. In ceea ce priveste cartea, va recomand cu incredere "Aventurile lui Tom Sawyer şi Huckleberry Finn" in 2 volume de Mark Twain. In aceasta carte este vorba despre doi baietei care fac tot felul de nazbatii si trec prin diferite experiente. Sunt sigura ca fiicei dvs. ii va placea cartea din moment ce ati spus ca are mai mult preocupari de baieti. Eu si fratele meu am citit pe nerasuflate aceasta carte tot pe la 12 ani si ne-am si batut de la ea pentru. ca era o singura carte in casa si voiam sa o citim amandoibig grin Sper ca v-am fost de folos si LA MULTI ANI fiicei dvs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi dragut o petrecere surpriza cu toti prietenii ei si un tort in forma de trofeu de carate

| irina_3672 a răspuns:

Buna! si eu una sunt destul de baietoasa, nu ma machiez, cad de pe tocuri de 3cm, si rar port fuste si rochii laughing. Nu ii lua un urs gigant, daca este baietoasa nu cred ca i-ar placea. Un ursuletmic in costum de karate, poate ar fi dragut. Eu una am role de viteza, si ma descurc foarte bine cu ele, pot sa fac flick-urile si pe spate si pe fata, daca crezi ca i-ar placea ai putea incerca un skateboard sau niste role(i-ai role cu dublu strat de silicon daca e, cele de viteza si agresive nu sunt bune de la inceput pentru ea). Poate i-ar placea un hanorac, niste tenesi sau shuzi. Ai putea incerca o rama cu o poza cu voi in ea, sau doar sa petreceti o zi impreuna in oras. Ar fi chiar frumos day dreaming. Mi-e mi-ar placea daca parintii mei ar face asa.

Toate cele bune! Irina, 13 ani

| mihaela23 a răspuns:

Iai un tricou sau o palarie mai negre cu gri si alb si dai o scrisoare in care sa ii spui adevarul ca ar fi mai bine sa fie mai feminina.Eu zic mai bine sa o lasi in stilul ei tot fata ta ramane.