| n0vA a întrebat:

FOARE URGENT! azi dimineata trebuia sa vina postasul cu alocatia de stat pentru copii, dar din pacate nu m-am trezit cand o sunat la usa, si am ratat cei 40 ron.
cum o recuperez? Parintii mei sunt in afara tarii momentan, si chiar avem nevoie de banii aia macar... Am un tata, dar nu cel biologic.
Pot sa ridic eu singur banii cumva? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| GabitaGabii a răspuns:

Pai nai o copie de buletin al parintilor tai? Eu cand ratez postasu`merg la posta cu buletinul mameibig grin.Succes!

4 răspunsuri:
| Simσηαღ a răspuns:

Da,ii poti ridica de la poasta\primarie cu ajutorul unui certificat sau a unui buletin.

| GabitaGabii a răspuns:

Nu,nu trebuie sa duci si buletinul tau.Doar pe a mamei tale. Va lua seria mx (din cate stiu ).Si iti va da banii.

| DraGfirE a răspuns:

Du-te cu buletinul la cec sau posta si povesteste ce s-a intamplat.[funda]

| n0vA explică:

Mia lasat mama o copia a buletinului sau, s-o duc si pe a mea la posta?