| hp8510p a întrebat:

Nepoatei mele de 1 an trebuia sa-i vina alocatia 800 de lei pe la sfarsitul lunii.Mi-a venit mie alocatia si pensia lui bunicu dar alocatia ei nu.Mama l-a sunat in fiecare zi pe postas si nu a raspuns la telefon.A fost si la el acasa si nu a dat de el.Pana la urma a sunat la Bucuresti si cei de acolo au zis ca hartiile alea pentru alocatie au fost semnate si banii au fost dati...dar cui i s-au dat nu se stie.A zis ca vine cineva de la Bucuresti maine sa clarifice treaba la fata locului.Sunt sigur ca postasul a luat banii.Si intrebarea este:banii vor mai fi recuperati?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Mai greu dar se vor recupera. Cei ce au trimis alocatia vor trebui sa se adreseze instantei. Daca nu se rezolva ii dati in judecata.