| alexa19 a întrebat:

Fostul meu prieten a pus punct relatiei noastre pe motiv ca noi nu ne potrivimsad dar eu inca nu m-am obisnuit cu gandul acesta, mai ales ca il vad zilnic pe afarasad
Credeti ca ar mai exista vreo sansa de impacare cu el avand in vedere faptul ca el a spus ca nu potrivimsad?
Credeti ca ar fi bine sa mai incerc sa ma impac cu el, s-au sa las asa totulsad?
Ce ma sfatuiti sa fac?sad
Tin mult la elsad

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Hmm. pai de unde a dedus el faptul ca nu va potriviti? trebuia sa se gandeasca de la bun inceput dac va potriviti sa aveti s-au nu o relatie,nu sa acepte sa fiti impreuna si pe urma sa puna punct folosindu-se de acest motiv.
Dar sa ne gandim ca poate sunt alte motive? poate avea pe altcineva,poate incepuse sa numai tina la tine,s-au alte lucruri si a bagat acest motiv. Oricum nu stie nimeni ce este in mintea lui,decat el singur.
Te cred ca iti este greu si ca te doare,dar trebuie sa te aduni si sa mergi mai departe!,crezi ca este singurul baiat de pe pamant? gandeste-te ca in lumea asta sunt multi baieti care stiu sa iubeasca si sa aprecieze o fata asa,baieti care sunt mai buni de n ori fata de fostul.
Parerea mea ar fi sa il lasi in pace,sa mearga pe drumul ales de el,daca el a crezut ca este bine ceea ce face,sa fie sanatos. Oricum roata se va intoarce si isi va da seama intr-o buna zi ca a gresit dar va fi prea tarziu sa te recastige,trebuie sa ai si tu orgoliul tau si sa nu ii mai dai atentie.
Sa nu ii arati ca suferi dupa el,pentru ca el si-o va lua in cap si iti va face si mai mult rau,arata-i ca nu te doare, zambeste, razi in preajma lui si ai sa vezi ce il va oftica acest lucru.In acesasta situatie cea mai buna este solutie pentru el este indiferenta,trateaza-l cu indiferenta si ai sa vezi cat il va durea.
Asa ca numai fi trista,zambeste,viat este frumoasa si merita traita si cu bune si cu rele, asa ca sterge-ti lacrima, inchide acest capitol dureros din viata ta si mergi mai departe.
Succes si te pupkiss

2 răspunsuri:
| Bonotralalala a răspuns:

Si de unde nu stie ca va potriviti? Eeee ce baiat waiting.Ar trebui sa il uiti [ ce ar fi foarteeeeeee greu crying...(stiu cum e ) ], nu e el singurul baiat de pe lume. Eu te-as sfatui sa "il lasi" un timp, pana ce va realiza ca tu esti iubirea lui kiss. x.o.x. :*

| Aannoonniimma a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa-ti spuna de ce nu va potriviti...intreaba-l ce simte pe tine...