| Ela_PuRpLe a întrebat:

Fostul meu prieten, de cand ne-am despartit(adica de o saptamana) ma tot suna sa ma intrebe ce fac si daca mi-am gasit pe altul. Daca ii spun ca ies in oras ma intreaba cu cine si unde merg si ma suna chiar de mai multe ori. A spus ca vrea sa ramanem amici dar vad ca el si acum da dovada de gelozie.
Din cauza lui ne-am despartit pentru ca fosta lui ii tot dadea tarcoale si el cam vroia sa se intoarca la ea si atunci am pus punct relatiei.Vad ca tare "mult" o "iubeste" pe fosta care cica acum e actuala, daca ma suna pe mine toata ziua...in fine.
Dc ma tot suna si pune intrebari aiurea? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

O iubi-o "mult" pe fosta dar nici de la tine nu-si poate lua gandul, asta e clar. Ignora-l total(asta o sa-l inebuneasca)si iesi in continuare cu fetele si distreaza-te. E un nehotarat cu care daca hotarasti sa te impaci o sa iti mananci nervii pentru ca e clar ca habar nu are ce vrea.
Apropo, te admir pentru faptul ca ai pus tu punct relatiei vazandu-l cum se eschiveaza, ai dat dovada ca ai caracter iar el e clar ca e un mare las.Mergi mai departe si nu privi inapoi! Exista si barbati adevarati.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu pare genul de baiat care sa se implice intr-o relatie serioasa. A fost cu tine o perioada si a realizat ca nu ii oferi tot ce vrea el. S-a hotarat sa incerce cu fosta si acum vede ca nici cu ea nu e multumit. E mai mult vorba de orgoliu la el si de curiozitate. Nu ca tine la tine. Pur si simplu e curios daca ai mers mai departe.

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca regreta despartirea si te place foarte mult, desi vrea sa se minta singur.

| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca el a realizat ca de fapt te iubeste pe tine si poate a vazut ca cu actuala care inainte era fosta, nu e asa cum si-ar fi dorit el, poate nu e ceea ce pare si el poate te iubeste pe tine insa, a gresit cand s-a impacat cu ea.
Deci, se poate ca el sa te sune doar asa ca sa nu iti dea pace, sa nu il uiti si sa te necajeasca, insa mai degraba cred ca simte ceva pentru. tine si regreta ca s-a departit de tine si probabil nu se intelege asa bine cu actuala, sau poate si-a dat seama ca nu mai simte nimic pentru. ea ci simte ceva pentru. tine, el stie.
De ce nu il intrebi, sa vezi ce vrea de la tine, ca dupa cum se pare, il intereseaza de tine si da dovada de gelozie si interes, oare nu cumva ar vrea sa se impace cu tine!? Eu asta cred, dar adevarul poate fi undeva la mijloc, discuta cu el sa vezi ce spune.

| Juliebelle a răspuns:

Ma, dupa ce mi'ai povestit, ar putea insemna ca inca te mai place, sau ca mai vrea sa fie cu tine. Dar asta nu inseamna ca asta e principala lui intentie. Tu ar trebui sa'l ignori, odata ce are gagik sh daca uh nu il mai placi...

Acum depinde sh de tine.thinking

fundita?
big grin

| chels95 a răspuns:

Pai poate inca ii place de tine dar nu vrea sa recunoasca si incearca sa te faca geloasa sau sa iti demonstreze ca nu ii place de tine stand cu fosta. Desi, stiu cazuri in care lui nu ii placea de ea dar nu vroia sa il vada cu altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biata de tine