| Imma a întrebat:

Fostul prieten al celei mai bune prietene ale mele se da la mine si in pauze toti baietii ma tin sa-mi faca el poza si eu nu vreau(nu mai e asa de aratos) Cum scap?

3 răspunsuri:
| neekole a răspuns:

Dar daca mai era aratos vroiai? Poate ca i-ai dat si tu motive sa faca asta. Incearca sa discuti cu el si sa ii zici ca nu te intereseaza. Daca nu intelege cu frumosul, inteapa-l cu chestii legate de relatia lui cu prietena ta, sau spune-i sa se maturizeze, ca deja nu mai are haz. Funda?

| SmileBăi a răspuns:

Pai...fa ceva gen nu-i baga in seama sau raspundele urat gen : "Copile mai taci odata" sau "Pleaca, pa", "Nu mai fii copil si nu ma mai fa atatea poze cu mine, la ce iti foloses? sa te uiti la ele si sa ma intereseze niciodata de tine?big grin" :-))) habar n-am altceva

Sper sa-ti fi fost de ajutor

| scumpyandra a răspuns:

BUNA,sfatul meu este:daca il vezi pe strada sa il ignori,sa nu il bagi in seama, sa ii dai raspunsuri gen:copil copac nu intelegi sa ma lasi sau, fa pasi si daca vrei sa ii spui intr-un loc retras sa te lase in pace si pe tine si prietena ta.ca tu nu il placi! succes!