| Robeee a întrebat:

Fumati? Daca da, de ce? Si daca nu, ce parere aveti despre fumat? happy

4 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Hmm ce pot zice, am fumat, e adevarat, in clasa a 5, a rog, eram ciutanca pe vreme aia, ce stiam eu? laughing, pe atunci fumam asa ca vezi doane sa fiu si eu tare laughing
oricum, bine ca m-am oprit imediat, adica cam o luna am fumat, pana ne-a prins iriga fumand dupa centrala, pe toaata clasa laughing
oricum eu nu am nimic cu persoanele care fumeaza, si parintii mei o fac, bine fumatul e ca un fel de drog, iti dauneaza si timti ca nu mai poti trai fara tigari deci unele persoane care nu au vointa sa se lase de fumat, fumeaza, oricum ar trebui sa ii ajutam sa se lase de acest obiecei, poate fuma o perioada de timp, dar cand vezi ca iti dauneza santatii deja trebuie sa itidai si tu seama ca trebuie sa faci ceva in privinta fumatului, nu e bun deloc. Eu stau mai mereu un jurul persoanelor care fumeaza, ar nu le spun nimic, si nici nu ma strmb,, de exemplu la fumul acela eu is obisunita cu el, mereu cand vin la scoala hainele mele miros sa fum de tigara si trebuie sa fie 1 cu o replica gen: Ai fumat? laughing, pe mine ma apuca rasul.
dar iti sugerez sa nu te apuci de fumat mai ales daca nu ai si tu minim 18 aniwinking

| Laura1102 a răspuns:

Si eu am incercat sa fumez dar mi sa pare o pierdere de timp bani cheltuiti aiurea plamani facuti praf

Asta este parerea mea dar uni fumeaza de placere
Pentru alti a devenit o obisnuinta

| alissu a răspuns:

Da, pentru. ca ''ma calmeaza''...am probleme cu parinti, prieteni.etc; de aceea fumez, ca sa nu fac alte tampeni, mai bine ma stapanesc cu o tigara happy

| Licuricitrist a răspuns:

Nu.nu fumez.Parea mea despre fumat nu este nici buna dar nici rea. Daca stii sa fumezi rar(adica 2-3 tigari la 1-2 zile)nu mi se pare un risc fff mare.Dar daca fumezi 1-2 pachete pe zi atunci sunt total impotriva.