| IoanaBogdana a întrebat:

Funda: am Windows Movie Maker si cand vreau sa salvez ce am lucrat pe el imi arata un numar de minute minutes remaining. si numarul creste in loc sa descreasca. de ce? ma ajutati va rooog! si nici sunetul nu se aude doar atunci cand are chef.

Răspuns Câştigător
| Aegyo a răspuns:

Pai cu numarul de minute e normal, o sa creasca pana la 50 min presupu, depinde si de lungimea filmului. 3-4 minute o sa stea sa se stabilizeze timpul in care il va salva.

La chestia cu sunetul... Uite cum ai putea sa rezolvi:

Jos, deasupra "Storyboard-ului", scrie undeva Show Timeline. Dai acolo, apoi vei vedea in locul Storyboard-ului o chestie mai complicatalaughingdaca ai pus o melodie peste el, vei vedea un segment care in care "se afla" melodia laughing ca nu imi pica acum cuvantul; o tragi pana unde vrei sa se opreasca. S-ar putea sa mearga, daca nu, poti spera doar ca atunci cand se va salva se va auzii bine, ori ai probleme cu placa de sunet sau cu boxele/castile.
Bafta la filmuletz:*