| AnutzDragutz a întrebat:

(Funda) {Asta este intrebarea unei prietene big grin} Hello TPU,am o mare problema si,ca sa ma asigur ca intelegeti,am sa va explic detaliat:Elisa,cea mai mare dusmanca a mea,Adela,o prietena, si Paula,cea mai buna prietena a mea,sunt actorii principali.
Intr-o zi Elisa a venit la mine si la Paula si ne-a intrebat daca vrem sa fim prietene cu ea,eu nu vroiam,dar am acceptat de dragul Paulei,dupa cateva saptamani ok, Elisa a inceput sa o i-a pe Paula cu ea peste tot, iar mie imi spunea ca ea si Paula vorbesc intruna si a incercat sa ma convinga sa le las sa fie Bff numai ele iar eu sa fiu DOAR prietena cu ele.Eu nu am vrut, iar dupa cateva luni am rugat-o pe Paula sa aleaga intre mine si Elisa, iar Paula a ales-o pe ea. Dupa acest moment Elisa si-a aratat advarata fata insultandu-ma foarte mult.In timp ce eu suportam aceasta umilinta, Adela mi-a fost alaturi si am devenit Bff. Elisa si cu Paula s-au certat, iar Elisa a facut-o pe Paula taranca.Paula s-a suparat rau la auzul acestiu cuvant si nu a mai vorbit cu ea.Adela a inceput sa vorbeasca mult cu Elisa, deci eu si Paula am stata mai mult impreuna.Ea a zis ca nu o sa mai fie prietena cu Elisa si am jurat a nu i sa mai lasam pe nimeni intre noi.Inca nu i-am zis Adelei nimic din toate astea, de teama ca o s-o pierd.Acum Paula vrea sa fim din nou prietene cu Elisa pentru ca ea i-a promis Paulei ca se va schimba, asa ca am.testat-o.Cand Paula a venit la mine,a intrat pe mess-ul meu si a inceput sa vorbeasca cu Elisa,dar eu,fata de Paula,scriu diferit si Elisa s-a prins ca la calculator este, de fapt, Paula.Eu nu stiu ce sa fac,ajutati-ma,va rog, situatia asta trebuie rezolvata urgent, please!

2 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Ioii. ce complicată poveste laughing)

Păi. nu aveți încredere în Paula, deoarece dacă a intrat pe mess-ul tău, fără să-ți ceară voie.

| Srobert a răspuns:

Uite parerea mea: daca ai fost bff cu paula nu era nici vorba sa te lase pentru alta, adica o cearta nu vorbiti poate dar trecea, odata ce esti bff cum spuneti voi totusi eu cred ca inseamna ceva important, din momentul in care Paula te-a lasat trebuia totusi sa iti dai seama ca pentru tine poate erati bff dar nu cred ca si paula credea la fel oricum, in tot acest timp cand paula a plecat la elisa, ai primit o noua prietena Adela, cred ca ar trebui sa ii spui paulei ca nu a fost cinstita deloc cu tine, si sa ramaneti prietene eu unul as alege-o pe Adela pentru a dat dovada ca ar fi o buna prietena.