| nico98 a întrebat:

Funda:Buna TPU! Am o colega in clasa care este foarte desteapta dar foarte rautacioasa si inganfata...as vrea sa stiu daca ar fi bine sa nu o bag prea mult in seama, am nevoie de un sfat urgent.

Răspuns Câştigător
| ѕмιℓє a răspuns:

Parerea mea este sa nu o bagi prea mult in seama, dar nici sa o eviti total, am si eu asa ceva in clasa care este care are note putin mai mici decat ale mele si ma ia mereu peste picior, in ultima vreme nu am mai bagat-o in seama si a functionat, dar uneori daca vezi ca tot nu te lasa in pace ia-o deoparte si explica-i ca nu-ti place comportamentul si ca sunteti egale chiar daca ea este mai desteapta. Fundita?

2 răspunsuri:
| Hera_6874 a răspuns:

Bună! Dacă îți pui mintea cu ea îi dai apă la moară. Comportați-vă ca și cum nu vă afectează răutățile ei și curand se va plictisi să se ia de voi. Succes!

| AdELiiNA a răspuns:

Tocmai pentru ca se simte prea obervata face figuri! cred ca cel mai bine ai lasa-o sa vada ca desi ea e mai desteapta fiecare e bun in felul lui! Daca fata sufera de sine atat de mult, cu siguranta e pentru ca vede cum ceilalti o baga prea mult in seama, si de ce sa nu profite de asta...Deci,indiferenta doae cel mai tare!