| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

FUNDA! Buna TPU! Am si eu o maaaaaaaaaaaare problema! Stau cu un baiat. dar cred ca el sta cu mine mmai mult din bataie de joc! Am intrat pe id unei prietene si l-am intrebat daca are iubita si cum o cheama. si el a zis ca are si ca o cheama raluc. dar pe mine nu ma cheama ralca. ce pot sa fac ca sa ii arat cat de mult il iubesc... il iubesc foooooarte mult si nu pot sa ma despart de el. hellpp! nu uitati ca dau funda
am uitat sa mentionez ca parintii mei nu stiu de relatia noastra si nici ai lui.

multumesc anticipat!

scuzati categoria dar e cea mai vizitata!

6 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Poi tu il iubesti dar poate ai dreptate si el sta cu tine doar din bataie de joc. Fa-ti-un id de fata si vezi daca el este dispus sa stea cu amandoua in acelasi timp. Iar daca face asta pai atunci da-i papucii. Spune-i ca nu stie ce a pierdut si ca a facut o mare greseala. Si mai am o idee intra pe alt id si dati intalnire si cand va vedeti fata-n fata atunci ii zici ce merita

| smile1 a răspuns:

Buna maria! problema aici nu este cum sa ii arati ca il iubesti. faza este ca el stie ce tu i iubesti si profita la maxim de chestia asta. iti dai seama daca el a zis ca are prietena si ti a mentionat si numele iti dai seama si tu ca deja are pe alta.gandeste-te putin, daca te iubea la fel de mult cum il iubeai si tu crzi ca mai zicea ca mai este cu o alta fata "raluca"? te asigur eu ca nu mai zicea. si in caz de tina macar putin la tine zicea ca are prietena dar nu iti zicea cum o cheama. si poate ca este mai bine ca ai tai nu stiu de el.cred ca daca stiau si aflau despre faza asta nu te mai lasau sa umbii cu alti baieti pe motiv ca "isi bat joc de tine "etc etc. eu te sfatuiesc sa le zici alor tai despre o relatie in momentul cand esti sigura pe acea relatie si cand observi ca si acel baiat te iubeste. si in ceea ce priveste baiatul cu care momentan esti.nu merita sa suferi pentru el. dar totusi daca nu poti sa il uiti sau sa te desparti de el, adica daca nu esti sigura de acest lucru, ar fi bine sa vorbesti cu el si sa ii explici ca ai incercat sa vezi daca el tine la tine si ca a picat la testul asta.zii ca tii la el dar nu iti place ceea ce face, cere-i o explicatie. si daca vezi ca nu are o explicatie buna, ar fi mult mai bine pentru tine sa te desparti de el chiar daca sdoare, cu timpul totul se uita crede-ma. spr ca ti am fost de folos. funda?big grin

| SlimShady_8054 a răspuns:

Exprima-ti sentimentele intr-un mod natural, al tau, si daca nu merge si nu merge, nu exista alta solutie in afara de cea a despartirii. O sa plangi o zi, doua, dar o sa treci peste.
Foloseste cat mai multe cuvintele "te iubesc". Nu zic sa il pisezi, da cine stie poate are pe una Raluca. Eu sunt baiat si am facut si eu magari din astea, pe termen scurt, dar am facut. Sincer nu vreau sa te sperii dar daca el a zis ca are o prietena pe care o cheama Raluca si pe tine nu te cheama Raluca, crede-ma e rau! E chiar trist ce ti se intampla! Sper ca ti-am fost de folos si ca nu am zis prea multe, am zis ce trebuie sa stii! happy

| Ciufuliciii a răspuns:

In primul rand. Buna!
Nu trebuie sa-i arati ca-l iubesti.trebuie doar sa i-o spui. daca vrea sa te creada, bine, daca nu, nu. Daca el nu are aceleasi sentimente ca tine.Nu are rost sa ramai cu el.tu sa suferi iar el sa rada... Discuta cu el pe tema aceasta. Spune-i ca-l iubesti fff mult si intreaba-l dc se comporta asa cu tine[dk se comporta urat].si spune-i adevarul.cine-i Raluca.ca tu erai pe id acelei fete lalala.Dar sa stii ca nu vei ramane cu el toata viata.Vei intalni mii si mii de specimene.si poate si persoane cu suflet care sa te placa sau sa te iubeasca pentru ceea ce esti.Nu e ultimu` baiat. Daca te desparti de el nu e sfarsitul lumii.Mereu e un nou inceput.Nu mai fii trista si ai 2 variante:
1: vb cu el
2: traieste cu sentimentul ca nu te iubeste.

Ce alegi?winking
Sper ca ti-am fost de ajutor. daca ai nevoie de consolare si vrei sa vorbesti cuiva care sa te asculte si sa te sfatuiasca lasa-mi id tau prin mesaj!winking

Sper ca ti-am fost de ajutor.
Ciaoo!:****

| ionutalex a răspuns:

Te-ai gandit ca poate si-a dat seama ca tu esti pe acel id? si ca a incercat doar sa te amarasca? pentru ca nici ceea ce ai facut tu.nu a fost prea corect.e lipsa totala de incredere...

| andreea_7819 a răspuns:

Uite...stiu ca'l iubesti dar daca sta cu tine doar din bataie de joc, asta nu e relatie draga! Poate ca ii e rusine ca sta cu tine si nu vrea sa stie nimeni.Ai grija de cine te indragostesti; poate asteapta momentul sa te culci cu el apoi el te va lasa; de obicei asa's baietii.Din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa te desparti de el ca sa nu'si bata joc de tine in adevaratul sens al cuvantului adica sa se stearha cu tine undeva si sa te arunce la cos. Sper ca intelegi ce vreau sa spun:* si sper ca te-am ajutat:X:* funda?