| mariaaaaaaaaaa a întrebat:

FUNDA! Buna TPU! Am si eu o maaaaaaaaaaaare problema! Stau cu un baiat. dar cred ca el sta cu mine mmai mult din bataie de joc! Am intrat pe id unei prietene si l-am intrebat daca are iubita si cum o cheama. si el a zis ca are si ca o cheama raluc. dar pe mine nu ma cheama ralca. ce pot sa fac ca sa ii arat cat de mult il iubesc... il iubesc foooooarte mult si nu pot sa ma despart de el. hellpp! nu uitati ca dau funda!

am uitat sa mentionez ca parintii mei nu stiu de relatia noastra si nici ai lui.

multumesc anticipat!

scuzati categoria dar e cea mai vizitata!

Răspuns Câştigător
| teodora_3281 a răspuns:

Maria. spune-i ca-l iubesti dar mai spune-i si sa nu-si bata joc de tine, fa-l subtil sa inteleaga ca stii ce ascunde si arata-te deranjata si dezamagita de atitudinea lui. Dupa ce faci toate astea spune-i ca pana nu se gandeste bine la ce vrea sa faca cu viata lui, sa nu te mai caute! Crede-ma, baietii sunt atrasi ca un magnet de o femeie/fata ferma si hotarata, indiferenta- cand e nevoie (in cazul tau cam este) dar nu uita sa-i spui ca-l iubesti. Daca chiar te iubeste, te asigur ca va cobora cu picioarele pe pamant si nu-ti va mai da drumulhappy

1 răspuns:
| cosereanca a răspuns:

Daca ar fi dupa mine, as zice sa o lasi balta, ca nu te merita. dar, fiindca ai spus ca il iubesti, poate ar trebui sa vorbesti cu el, sa vezi ce simte pentru tine, dar sa nu adopti o atitudine ofensiva, ci sa il iei cu frumuselul, asa, ca din intamplare, sa pornesti o discutie pe tema sentimentelor, astfel incat sa fie deschis fata de tine si sa iti raspunda sincer. daca in urma discutiei nu obtii nimic de la el, iti spun ca balta are pestii destui, mai sunt pe lumea asta alti baietii care te vor aprecia si te vor iubi asa cum meriti