| McDLove_6908 a întrebat:

FUNDA! Ce se face in clasa a9a(profil mate-info) la informatica si matematica? Ce manuale aveti?

Răspuns Câştigător
| MMadalina a răspuns:

La matematica( algebra) mare lucru nu prea faci insa la geometrie si trigonometrie vor aparea notiuni noi, pe care daca le inveti din timp nu vei avea probleme.La informatica vei incepe cu notiunile de baza. La inceput o sa ti se para ciudat insa pe parcurs o sa te obsnuiesti si o sa vezi ca e destul de simplu daca inveti lectie cu lectie.

O zi buna si mult succes la liceu!