| Leutzzu a întrebat:

Dupa cat timp in care fumez normal adica trag in plamani pot face cancer?
P.S maxim 2-3 tgari pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aproape de varsta batranetii incepe cancerul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fumatul nu cauzeaza in mod direct cancerul. Fumatul este un factor de risc si bineinteles riscul e mai mare cu cat fumezi mai mult, cu toate astea nu inseamna automat ca vei face cancer

| Pricked a răspuns:

Esti mai expus decat cei care nu fumeaza, dar exista sansa "sa nu vina cancerul".
Doar un fapt e cert: vei muri mai repede.

| Danzell a răspuns:

laughing nu iti fa griji si daca nu tragi in plamani tot poti sa faci cancer. cancerul la gat.

| Leutzzu explică (pentru Danzell):

Eu am intrebat in cat timp

| Danzell a răspuns (pentru Leutzzu):

Daca as sti in cat timp, as fi cel mai faimos om din lume.
de-aia riscul de imbolnavire, la cam orice boala, este calculat in procente. gen ce sanse ai sa te imbolnavesti, nu in cat timp te imbolnavesti.

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

In functie de cat fumezi, riscul e mai mare sau mai mic.
poti sa faci cancer si daca ai fuma o tigara la 1 saptamana, sau chiar fara sa fumezi. cand faci cancer, dumnezeu stie.

| Awesom a răspuns:

Este o diferenta, unii pot trage 3 pachete pe zi si n-au nimic si altii fumeaza una si face cancer la plamani.Conteaza si sensibilitatea omului.

| slenderica a răspuns:

Math.random()

| AvM94 a răspuns:

Cancerul poate sa apara oricand nu cred ca exista o data. Eu fumam de plictiseala sau la nervi, incearca sa te lasi. Nu sunt bune. P.s Incearca sa te duci la sala o sa te lasi instantaneuwinking