| anonim_4396 a întrebat:

[FUNDA!]
De cand nu mai ma inteleg asa bine cu prietena mea cea mai buna, am inceput sa ies cu alti...prieteni, dar nu ma simt comfortabil cand sunt in preajma lor.
Imi este dor sa ies din nou cu prietena mea si nu stiu ce sa fac, deoarece ea pare sa ma ignore...desi nu prea are cu cine altcineva sa mearga afara.
Ce pot sa fac ca sa fie din nou la fel cu prietena mea cea mai buna? Mi-am dat seama ca o cam "sufocam" si probabil de aceea ma evita cateodata. Cu ea puteam sa fiu eu insami.eram ca doua surori gemene...

Dati-mi va rog din suflet cateva sfaturi. Nu mai suport. sad

Răspuns Câştigător
| ellai a răspuns:

Daca ati fost cele mai bune pritene relatia nu se putea raci asa pur si simplu. trebuie sa vorbesti cu ea, certurile nu trec de la sine. stiu ce iti apun. daca vrei sa fiti din nou BFF's vorbeste cu ea, intreab-o ce anume a facut-o sa te evite. cred ca si ea vrea sa va impacati dar pus si simplu nimeni nu face primul pas. fi tu aceea si salveaza-ti prietenia.

3 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Ai incercat sa vb cu ea! Acuma serios muscati limba daca nu poti sa vb cu cu o fata ce vei face cand va fi vb de un baiat? daca sunteti ink cele mai bune prietene va veti impaca. Fii barbata`!laughing)

| julia221 a răspuns:

Hei, si eu am trecut printr-o poveste trasa la indigo. Ba chiar povestea mea continua pana si azi. Am descoperit ca oamenii se schimba, uneori mai mult decat te-ai putea astepta, chiar daca cu un an inainte eram cele mai bune prietene.
Sunt sigura ca prietena ta pastreaza inca in ea prietenia voastra, asa ca trebuie doar sa mergi sa discuti cu ea, pentru ca daca erati cele mai bune prietene, va intelege. 'Cearta' voastra merge pe motto-ul 'tot raul spre bine', pentru ca genul asta de lucruri te fac sa realizezi cat de importanti sunt unii oameni, dupa ce i-ai pierdut (chiar daca tu nu ai pierdut-o) si vei sti ce greseli sa eviti pe viitor.Ea se dovedeste a fi o prietena adevarata pentru tine, pentru ca este genul de om in preajma caruia poti sa discuti despre orice, poti sa-i spui orice, genul de prieten care este doar unu intr-o milion. Asa ca orice ar fi, n-o pierde...

| lapeno a răspuns:

Cauta alta