| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Deci, de anul trecut din octombrie(2011) pana anul acesta prin septembrie (2012) mi-a placut de un baiat straight face... Si ne-am inteles bine iarna trecuta (2011). Dar am renuntat sa cred ca am vreo sansa. sunt convinsa ca nici macar nu ma considerat o prietena, amica happy. Suntem colegi, si la engleza ne-a pus sa compunem niste poezii ( pe engleza normal ) si baietii au extras bilete cu numele fetelor. Baiatului acela i-a picat o colega si a rugat-o pe profesoara sa extraga inca o data si i-am picat eu. straight face a zis ceva de genul : " cam acelasi lucru ". Si mi-a citit poezia si a spus ceva de ochi verzi, singura colega cu ochii verzi e colega mea de banca. Cand i-am citit si eu poezia parca a inceput sa-mi placa din nou de el... Ce sa fac sa termin odata cu iubirea, ca mie personal nu-mi place genul asta de iubire, nu pentru ca nu lupt, dar inca nu vreau! laughing. Oare e vorba de colega mea de banca? Nu stiu ce sa zic.straight face

2 răspunsuri:
| Rëndark a răspuns:

Sigur despre ea e vorba.

| OrdinaryGirld a răspuns:

Poate ca tu nu vrei sa-l mai placi dar nu poti sa-i comanzi inimii ce faca.Si un lucru e clar: inca il mai placi, altfel n-ai fii simtit decat indiferenta cand si-a citit compunerea. Poate ca si el te place dar orgoliul sta in cale. Incearca sa-ti dai tu singura seama daca te place. Nu e greu si daca chiar e asa o sa simti asta. Succes!