| DiavoloG a întrebat:

( FUNDA+FOLOSITOR/INTELIGENT ) Cum trebuie sa fie un om de afaceri in opinia voastra? Va este frica de risc? Va place riscul? Va intereseaza castigurile imediate sau cele pe termen lung? Credeti in destin/noroc sau considerati ca viata v-o faceti cu mana voastra? Sunteti curajosi? Va place actiunea? Ce conteaza pentru voi mai mult vorbele sau faptele? Aveti incredere in voi? Sunteti influentabili sau influenti?

(- raspunsurile impertinente "trebuie sa furi" vor fi clasificate cu stupid -)

1 răspuns:
| claudiarebecca a răspuns:

Tb sa aiba mintea deschisa spre nou, sa fie flexibil, sa nu se lamenteze cand are o problema ci sa se gandeasca de la bun inceput cum poate sa o rezolve. in afara de asta, oamenii de afaceri nu se bazeaza pe noroc, ci pe propriile lor socoteli, indiferent ca e vb de castiguri imadiate sau pe termen lung. isi calculeaza riscurile si nu in ultimul rand, isi pun problema care este cea mai nasoala varianta care poate sa aiba loc - ca si masura a riscului.