| DiavoloG a întrebat:

( FUNDA+FOLOSITOR/INTELIGENT ) Cum trebuie sa fie un om de afaceri in opinia voastra? Va este frica de risc? Va place riscul? Va intereseaza castigurile imediate sau cele pe termen lung? Credeti in destin/noroc sau considerati ca viata v-o faceti cu mana voastra? Sunteti curajosi? Va place actiunea? Ce conteaza pentru voi mai mult vorbele sau faptele? Aveti incredere in voi? Sunteti influentabili sau influenti?
( raspunsurile impertinente "trebuie sa furi" vor fi clasificate cu stupid )

Răspuns Câştigător
| Skinnar a răspuns:

Un om de afaceri trebuie sa fie calm si hotarat.Intai trebuie sa investesti mult (si cu bani si cu timp). Veniturile o sa vine numai daca afacerea este bine pusa la punct dar si asa nu vor veni din prima.Norocul il faci tu cu mana ta. Orice om trebuie sa fie curajos dar sa nu dea in prostie de atata curaj. Faptele vorbesc! Fara incredere in tine nu poti face nimic.Trebuie la un om sa fie influent si drept.intr-o afacere trebuie putin "tupeu" pentru ca ceiilalti sa nu creada ca esti un om slab si usor de pacalit.Cei influentabili cad repede si ei si afacerea lor.Asta e parerea mea.

1 răspuns:
| PetreConstanta a răspuns:

Afaceri se impart in 2 categorii afaceri facute cu mintea ta sau afaceri date de altii la cheie