Întrebare recomandată | AnnaAstery a întrebat:

FUNDA! Hei happy..Ieri am pierdut intr-un loc in zapada un inel..si stiu ca inca mai este acolo dar nu il pot gasi. aveti ceva idei de ce as putea face? ..ma gandeam sa iau o sticla cu apa si sa dau peste zapada ca sa mai scada.dar alta idee nu am.(am cautat ore intregi dar cred ca s-a amestecat cu bulgari si na.) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

O sticla de apa nu e de ajuns, poate te ajuta si prietenele sa gasesti inelul, daca cunosti bine locul aduna si muta zapada mai incolo si asa poate ai sanse sa gasesti inelul

8 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Acum ca a inceput din nou viscolul e greu de crezut ca il vei mai gasi. Parerea mea este sa astepti sa se desghete si sa-l cauti atunci sau sa renunti la el, in fond e doar un inel, nu ai pierdut o avere. Sper ca am putut sa te ajut.

| ElenaSA a răspuns:

O lopata; cred ca si apa calda peste zapada.

| ElenaSA a răspuns:

Cred ca mai bine iei o galeata cu apa calda; ca sa fie mai eficient.

| TheLovelyGhost a răspuns:

Apa calda pusa intr-un bidon mai mare... sa poata topi zapada si sa ramana inelul.

| AdrianFita a răspuns:

Cu altceva nu poti face!

| 1cu2idei a răspuns:

Daca cunosti pe cineva care detine un detector de metale roaga-l sa te ajute. poti sa mai folosesti o plasa mai rara din metal si sa cerni zapada. suna stupid dar incearca.

| Cristi6482 a răspuns:

Multa apa fierbinte peste zapada. Succes!

| Ecaterinex3 a răspuns:

Şi eu am păţit acelaşi lucru. Nu uda zăpada, poate se întâreşte tare şi nu o mai poţi dezgheţa. Aş spune să mai cauţi cu atenţie şi cu o lupă, ţi-aş mai spune să te grăbeşti, pentru că cineva l-ar putea călca şi atunci s-a dus cu el, eu aşa am păţit, sper că ţi-am fost de ajutor! Fundă? puppy dog eyes